Pats B. Johnsonas jam metamą kritiką laiko „absurdiška“.
Th. May sakė, kad buvusio užsienio reikalų sekretoriaus komentarai yra „neabejotinai įžeidžiantys“, ir sutiko su Konservatorių partijos pirmininku Brandonu Lewisu, kad B. Johnsonas turėtų atsiprašyti.
„Iš tiesų manau, kad mes visi turėtume labai apdairiai rinktis žodžius. O kai kurie žodžiai, kuriuos pavartojo Borisas apibūdindamas žmonių išvaizdą, akivaizdžiai buvo įžeidžiantys“, – sakė ministrė pirmininkė.
„Svarbu tai, ar mes tikrai manome, jog žmonės turi teisę išpažinti savo tikėjimą, o kalbant apie moteris ir burkas bei nikabus – pačios pasirinkti, ką dėvėti“, – kalbėjo Th. May.
Dienraščio „The Daily Telegraph“ pirmadienio numerio skiltyje B. Johnsonas rašė, kad moterys, dėvinčios visą veidą dengiančius šydus, atrodo kaip „bankų plėšikai“ ar „pašto dėžutės“. Dėl šių savo komentarų jis sulaukė kaltinimų islamofobija.
Tačiau buvęs šalies diplomatijos vadovas, praėjusį mėnesį pasitraukęs iš Th. May kabineto dėl nepritarimo jos parengtam „Brexit“ planui ir anksčiau ne kartą patekęs į kontroversijų sūkurį dėl savo pasisakymų, atsisakė atsiprašyti.
„Absurdiška, kad toks požiūris yra puolamas – neturėtume tildyti diskusijų sudėtingais klausimais“, – žurnalistams sakė šaltinis iš B. Johnsono aplinkos.
„Turime garsiai apie tai kalbėti. Jei nepasisakysime už liberalias vertybes, paprasčiausiai užleisime pozicijas reakcionieriams ir ekstremistams“, – pridūrė jis.
„Ultragarsinio švilpuko taktika“
Savo straipsnyje B. Johnsonas teigė nepritariantis draudimui dėvėti veidą dengiančius šydus, tačiau pridūrė, jog „tikrai absurdiška, kad žmonės turi vaikščioti atrodydami kaip pašto dėžutės“.
B. Johnsono buvę kolegos pasmerkė šiuos jo komentarus.
Jaunesnysis užsienio reikalų ministras Alistairis Burtas britų visuomeniniam transliuotojui BBC sakė: „Niekada nebūčiau to pasakęs. Manau, tai gana įžeidu, tikrai taip.“
Lordų Rūmų narė ir buvusi Konservatorių partijos pirmininkė Sayeeda Warsi apkaltino B. Johnsoną, kad jis naudoja JAV prezidento Donaldo Trumpo buvusio vyriausiojo stratego Steve'o Bannono „ultragarsinio švilpuko“ taktiką.
Anot žiniasklaidos, B. Johnsonas pastaraisiais mėnesiais palaikė tiesioginius kontaktus su S. Bannonu.
S. Warsi sakė, kad B. Johnsonas tokiu būdu tikisi užsitikrinti ultradešiniųjų konservatorių paramą savo tikslui ilgainiui tapti partijos pirmininku. Ji paragino pradėti nepriklausomą tyrimą dėl islamofobijos Konservatorių partijoje.
„Tai kvaila ir nejautru. Tam turi būti padarytas galas, o visa partijos vadovybė, pradedant ministre pirmininke, turi tai pasmerkti“, – kalbėjo ji.
Visgi B. Johnsonas sulaukė ir tam tikro palaikymo. Konservatorių parlamentarė Nadine Dorries pareiškė, kad „jis pasakė nepakankamai“.
„Bet koks apdaras, kurį dėvėti verčiama moteris ir kuris slepia ne tik jos grožį, bet ir sumušimus, turėtų būti uždraustas ir nepripažįstamas mūsų liberalioje, pažangioje valstybėje“, – sakė ji.