G. Brownas sakė, kad būtų „tragedija“, jeigu pasitraukimo iš ES kampanija būtų laikoma patriotine puse per balsavimą, kuris vyks birželio 23 dieną.
Škotas politikas aiškino, kad yra dvi skirtingos Britanijos vizijos: šalies, „stovinčios nuošalyje“, arba „siekiančios palaikyti ryšius su kitomis šalimis“, „internacionalistinės“ valstybės, kurią palaiko jis pats.
Vėlyvas G. Browno įsikišimas agituojant prieš Škotijos nepriklausomybę per 2014 metų referendumo kampaniją, laikomas vienu iš veiksnių, dėl kurių dauguma škotų nubalsavo pasilikti Jungtinėje Karalystėje.
„Būtų tragedija, jeigu žmonės, kurie sako, kad Britanija turi pasitraukti iš Europos Sąjungos, būtų vaizduojami kaip patriotinė grupė, o tie, kurie nori pasilikti, būtų laikomi labiau palaikančiais Europą, o ne Britaniją“, – G. Brownas sakė klausytojams Londone.
„Taigi mano žinia tokia: būti teigiamai nusiteikusiais, principingais ir patriotiškais bei aistringai dėstyti (savo) argumentus“, – pridūrė jis.
G. Brownas, kuris buvo ministras pirmininkas 2007–2010 metais, nubrėžė dvi Britanijos vizijas: „Britanija, kuri stovi viena, kuri stovi nuošalyje – Britanija, pasižyminti Diunkerko dvasia; Britanija, kuri yra griežtai nepriklausoma.“
Kita vizija – apie Britaniją, „kuri visada buvo geriausia, kai siekdavo palaikyti ryšius su kitomis šalimis, kai angažuodavosi, kai būdavo internacionalistinė“.
„Pasauliui tampant labiau tarpusavyje susijusiu ... Britanija, kuri yra orientuota į išorę, kuri yra angažuota, kuri yra internacionalistinė, bus Britanija, su kuria tapatinasi jauni žmonės“, – aiškino G. Brownas.
Buvęs Leiboristų lyderis taip pat ragino savi centro kairiosios partijos šalininkus aktyviai balsuoti referendume.