„Būna akimirkų, kai reikia sustoti, įvertinti situaciją ir pasirinkti veiksmų kryptį, norint pasiekti reikiamų tikslų“, – sakė Y. Gallantas. Jis sakė, kad vis dėlto nori likti „Likud“ partijos nariu.
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu, taip pat priklausantis „Likud“ partijai, lapkričio pradžioje atleido Y. Gallantą iš gynybos ministro pareigų, sakydamas, kad prarado pasitikėjimą juo.
Vėliau tą patį mėnesį Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) išdavė arešto orderius ir Y. Gallantui, ir B. Netanyahu dėl įtariamų karo nusikaltimų, susijusių su konfliktu Gazos Ruože.
Savo atsistatydinimo kalboje Y. Gallant’as savo sprendimo trauktis priežastimi nurodė įstatymo projektą, kurį dešiniojo sparno Izraelio vyriausybė rengia po jo atleidimo.
Pagal šį įstatymo projektą daugelis ultraortodoksų vyrų vėl būtų atleisti nuo privalomosios karinės tarnybos. „Aš negaliu su tuo sutikti“, – sakė Y. Gallantas. O Izraelio vadovybė nesutinka su Y. Gallanto požiūriu.
Y. Galantas sakė, kad jo reikalavimas teisingai paskirstyti gynybos naštą, įtraukiant ir ultraortodoksų vyrus, taip pat buvo viena iš priežasčių, dėl kurių B. Netanyahu jį atleido.
Praėjusiais metais Izraelyje nustojo galioti dešimtmečius griežtai religingiems vyrams taikytas išimtinis atleidimas nuo privalomosios karinės tarnybos, nes Izraelio vyriausybei nepavyko priimti privilegijas įtvirtinančio įstatymo.
Daugelis ultraortodoksų žydų mano, kad karinė tarnyba kelia grėsmę jų pamaldžiam gyvenimo būdui, iš dalies dėl to, kad kartu tarnauja vyrai ir moterys.
Birželio mėnesį Izraelio Aukščiausiasis Teismas galiausiai nusprendė, kad ultraortodoksai vyrai turi būti šaukiami į karinę tarnybą.