70 metų E. Olmertas prisistatys į „Maasiyahu“ kalėjimą Ramlos mieste centrinėje Izraelio dalyje, kur buvęs Izraelio prezidentas Moshe Katsavas taip pat atlieka septynerių metų kalėjimo bausmę už išžaginimą ir seksualinį priekabiavimą.

Izraelio kalėjimų administracija nurodo, kad E. Olmertas kalės minėto kalėjimo specialiajame 10-ajame bloke, „skirtame priimti kalinius, kurių dėl įvairių priežasčių negalima patalpinti drauge su bendra kalėjimo populiacija“.

10-ajame bloke, kuriame gali būti kalinama iki 18 asmenų, E. Olmertas prisidės prie keturių kitų kalinių, kurių pavardės nenurodomos.
„Dėl savo pozicijos jis sulaukia įvairių grasinimų ir yra pavojuje“, – nurodė kalėjimų administracija.

E. Olmerto kalėjimo bausmės pradžia užvers vieną skyrių jo ilgoje teisinėje odisėjoje po jo pasitraukimo iš premjero posto 2009 metais.

E. Olmertas, premjero poste dirbęs 2006–2009 metais, 2014-ųjų gegužę buvo nuteistas kalėti šešerius metus pagal du atskirus kaltinimus dėl kyšių ėmimo.

Po dvejus metus trukusio teismo proceso E. Olmertas buvo nuteistas už tai, kad 1993-2006 metais užimdamas Jeruzalės mero postą paėmė 500 tūkst. šekelių (129 tūkst. eurų) kyšių iš didžiulio gyvenamojo komplekso „Holyland“ vystytojų už pagalbą įveikiant įvairias teisines ir planavimo kliūtis.

Aukščiausiasis Teismas 2015-ųjų gruodį sutrumpino bausmę iki 1,5 metų, pradedant vykdyti laisvės atėmimo bausmę nuo vasario 15 dienos.

„Olmertas buvo išteisintas dėl 500 tūkst. šekelių (117 tūkst. eurų) kyšio paėmimo“, – sakoma nutartyje, bet teisėjai „vienbalsiai jį nuteisė dėl 60 tūkst. šekelių (14 tūkst. eurų) kyšio paėmimo“.

Praėjusią savaitę Izraelio teismas skyrė jam dar vieną papildomą kalėjimo mėnesį už trukdymą vykdyti teisingumą. Jis prisipažino dėl šio nusikaltimo – pagal susitarimą su kaltintojais toje byloje.
Jo kalėjimo laikas gali būti ir dar labiau pratęstas. Aukščiausiasis Teismas vis dar svarsto jo apeliaciją dėl trečio – aštuonių mėnesių – nuosprendžio už sukčiavimą ir korupciją.

Gimęs netoli Haifos uostamiesčio, E. Olmertas 1973 metais buvo išrinktas į parlamentą kaip dešiniųjų partijos „Likud“ narys, ir buvo Jeruzalės meras nuo 1993 iki 2003 metų.

Vėliau jis buvo prekybos ir pramonės ministras bei užėmė kelis kitus postus vyriausybėje.

Jis pasitraukė iš partijos „Likud“ su tuometiniu ministru pirmininku Arieliu Sharonu ir 2005-aisiais suformavo centro dešiniųjų partiją „Kadima“; kai A.Sharoną 2006 metais ištiko koma, E.Olmertas tapo premjeru.

Tarptautinėje arenoje jis žinomas kaip taikos pastangų iniciatorius santykiuose su palestiniečiais, bet kaltinimai korupcija užgožė jo nuopelnus.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)