Po šių dviejų grupių pranešimų iki šešių padaugėjo įstaigų, kurios sustabdė savo veiklą šalyje, skaičius.

„Christian Aid“ „skubiai siekė aiškumo... ir ragino valdžią atšaukti draudimą“, pareiškime teigė pasaulinių programų vadovas Ray Hasanas.

„Kol tai darome, deja, stabdome savo programų įgyvendinimą“, – pridūrė jis.

„ActionAid“ teigė, kad jei moterims bus uždrausta dirbti su grupe, tai „neleis mums pasiekti pusės gyventojų, kurie ir taip kenčia nuo bado“.

„ActionAid“ priėmė sunkų sprendimą laikinai sustabdyti didžiąją dalį savo programų Afganistane, kol susidarys aiškesnė situacija“, – sakoma jos pareiškime.

Sekmadienį organizacijos „Gelbėkit vaikus“, Norvegijos pabėgėlių tarybos (NRC) ir CARE paskelbė stabdančios savo veiklą.

Tarptautinis gelbėjimo komitetas, kuris teikia skubią pagalbą sveikatos, švietimo ir kitose srityse ir įdarbina 3 000 moterų visame Afganistane, taip pat pranešė, kad nutraukia paslaugų teikimą.

„Milijonai žmonių Afganistane yra ties bado riba“, – pirmadienį teigė „Christian Aid“ atstovas R. Hasanas.

„Pranešimai, kad šeimos yra tokios beviltiškos, jog buvo priverstos parduoti savo vaikus, kad galėtų nusipirkti maisto, yra be galo skaudūs“, – sakė jis ir pridūrė, kad draudimas teikti pagalbą moterims „tik apribos mūsų galimybes padėti vis didesniam skaičiui žmonių, kuriems reikia pagalbos“.

Šis draudimas yra naujausias smūgis moterų teisėms Afganistane po to, kai praėjusiais metais valdžią susigrąžino Talibanas.

Mažiau nei prieš savaitę griežtosios linijos islamistai taip pat uždraudė moterims lankyti universitetus, sukeldami visuotinį pasipiktinimą ir protestus kai kuriuose Afganistano miestuose.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją