Dėl patvinusio Dunojaus 102 keleiviai (daugiausia šveicarai) ir 40 įgulos narių lieka įkalinti upiniame kruiziniame laive „Thurgau Prestige“, prišvartuotame Vienoje. Jie negali išsilaipinti nuo šeštadienio, kai buvo užlietas trapas, vedantis į prieplauką.
Pirmadienį ryte „Thurgau Travel“ nurodė, kad nė vienam keleiviui nieko netrūksta ir kad vietos valdžia nuspręs, kada leisti žmonėms išlipti į krantą ar tęsti kelionę laivu.
Remiantis savaitgalį padarytais keleivių pareiškimais, juos informavo, jog laive teks gyventi mažiausiai iki antradienio, pranešė Šveicarijos visuomeninis transliuotojas SRF. „Thurgau Prestige“ turėjo plaukti iš Linco į Budapeštą ir atgal, tačiau dabar yra įstrigęs Vienoje.
Nepaisant praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 12 d., Austrijos meteorologų paskelbtų perspėjimų dėl itin prasto oro, penktadienį vis tiek prasidėjo kelionė Dunojumi.
„Ekspertai to nesitikėjo“, – pirmadienį pažymėjo „Thurgau Travel“ ir atkreipė dėmesį į tą faktą, kad, be „Thurgau Prestige“, Vienoje leidimo tęsti kelionę laukia ir nemažai kitų laivų.
Lenkijos pietuose paskelbta stichinės nelaimės padėtis
Pirmadienį Lenkijos vyriausybė paskelbė stichinės nelaimės padėtį kai kuriose Žemutinės Silezijos, Opolės ir Silezijos vaivadijų dalyse šalies pietuose ir pietvakariuose.
Tai socialiniame tinkle X pranešė Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko kanceliarija.
„30 dienų įvedame stichinės nelaimės padėtį, kuri pagerins tarnybų veiklą ir kovą su potvynio padariniais“, – rašoma pranešime.
Pažymima, kad kai kuriose Žemutinės Silezijos, Opolės ir Silezijos vaivadijų dalyse paskelbta stichinės nelaimės padėtis.
Lenkijos Vyriausybės vadovas informavo, kad pirmadienį lankysis nuo potvynių nukentėjusiose vietovėse ir telks tarnybas tolesniems veiksmams.
Pasak jo, po pirmadienį priimtų Vyriausybės sprendimų kiekvienas nuo stichinės nelaimės nukentėjęs žmogus galės kreiptis į savo valsčiaus institucijas dėl skubios finansinės pagalbos, kurią sudarys 10 tūkst. zlotų (apie 2340 eurų).
D. Tuskas pranešė, kad pirmadienį kalbėsis su stichinės nelaimės ištiktų šalių – Slovakijos, Čekijos, Austrijos – premjerais.
„Kartu raginsime Europos Sąjungą atlyginti potvynio padarytą žalą. Tam yra specialių priemonių“, – pabrėžė Lenkijos premjeras.
Jis dar kartą padėkojo visoms Lenkijai pagalbą pasiūliusioms šalims.
„Jei reikės pagalbos specializuota įranga, jos sulauksime. Bet kol kas mums netrūksta nei technikos, nei profesionalų, kurie stengiasi pasiekti gyventojus visur, kur tai fiziškai įmanoma“, – pabrėžė Lenkijos Vyriausybės vadovas.