Skrydžių sekimo svetainės „FlightRadar24“ duomenimis, keletas skrydžių jau dabar nukreipiama į kitus oro uostus. Tuo tarpu oro uosto direkcija pranešė, kad „artimiausiomis dienomis numatomi reikšmingi sutrikimai“.

„Hitrou susiduria su ženkliu elektros tiekimo sutrikimu“, – rašoma oro uosto operatoriaus svetainėje paskelbtame pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad oro uostas bus uždarytas beveik iki penktadienio vidurnakčio, tai yra 23.59 val. Grinvičo laiku.

„Kol oro uostas vėl bus atidarytas, keleiviams jokiomis aplinkybėmis nederėtų į jį vykti.“

Londono ugniagesių brigada pranešė, kad vienoje iš Heiso – miestelio Londono Hilingdono rajone – elektros pastočių kilo „reikšmingas“ gaisras.

„Dėl gaisro sutriko elektros tiekimas daugeliui gyvenamųjų namų ir vietos įmonių, o mes išvien su partneriais stengiamės sumažinti sutrikimų apimtis“, – teigė komisaro pavaduotojas Patas Goulbourne’as.

Dėl elektros pastotėje kilusio gaisro uždarytas Londono Heathrow oro uostas
Dėl elektros pastotėje kilusio gaisro uždarytas Londono Heathrow oro uostas
FOTO: BENJAMIN CREMEL | AFP / Scanpix

„Tai labai ryškus ir reikšmingas incidentas ir mūsų ugniagesiai be atvangos dirba sudėtingomis sąlygomis, siekdami kaip galima greičiau suvaldyti liepsnas.“

Dėl elektros pastotėje kilusio gaisro uždarytas Londono Heathrow oro uostas
Dėl elektros pastotėje kilusio gaisro uždarytas Londono Heathrow oro uostas
FOTO: BENJAMIN CREMEL | AFP / Scanpix

Iš Perto atvykstantis oro linijų „Qantas“ lėktuvas buvo nukreiptas į Charleso de Gaulle’io oro uostą Paryžiuje, o Londone turėjęs nusileisti iš Niujorko skridęs oro linijų „United Airlines“ lėktuvas vietoje to turėtų nusileisti Šenono oro uoste Airijoje.

Hitrou kiekvienais metais aptarnauja daugiau nei 80 milijonų keleivių.

Hitrou oro uosto problemos juntamos visame pasaulyje – keleiviai sutrikimus gali justi net kelias ateinančias dienas, teigia skrydžių analizių bendrovės atstovai.

Tarp nukentėjusiųjų – ir skrydžius iš tokių tolimų taškų kaip Singapūras, Seulas ir Pertas Australijoje užsisakiusieji.

Skrydžių analizių bendrovės „Cirium“ atstovai sako, kad penktadienį Hitrou oro uoste turėjo leistis 669 lėktuvai, tad nepatogumų galėjo patirti iki 145 tūkst. keleivių.

„Ciruim“ atstovas Mike’as Arnotas sako, kad tokio masto skrydžių nukreipimai yra gana retas reiškinys, o problemas pavyks išspręsti tik po kelių dienų.

„Kiekviename tolimo maršruto lėktuve bus apie 250-400 išvykstančių keleivių ir panašus skaičius grįžimo laukiančių keleivių. Todėl gali prireikti kelių dienų, kol bus pasirūpinta visais keleiviais. Kadangi situacija aktuali tokiam dideliam kiekiui žmonių, visų poreikiai gali būti atliepti tik pirmadienį“, – sakė jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės