Jungtinėse Valstijose J. Assange’ui gresia baudžiamasis persekiojimas dėl įtariamo sąmokslo gauti ir atskleisti nacionalinės svarbos gynybos informaciją. Jis buvo paskelbęs šimtus tūkstančių nutekintų dokumentų, susijusių su karais Afganistane ir Irake.
Du Londono Aukštojo teismo teisėjai suteikė J. Assange’ui leidimą pateikti apeliaciją, prieš tai paprašę Vašingtono pateikti „patenkinamus patikinimus“, kad jo teisė į žodžio laisvę bus ginama bet kuriame JAV teismo procese. Per dvi dienas trukusius posėdžius vasarį 52 metų J. Assange’o advokatai prašė leisti užginčyti ankstesnio teisėjo sprendimą atmesti jo ieškinį siekiant užginčyti ekstradiciją.
Per pirmadienio posėdį teisėjai atmetė daugumą J. Assange’o teisinių argumentų, tačiau nusprendė, kad negavus „patenkinamų“ JAV patikinimų, jis galės pateikti apeliacinį skundą, remdamasis trimis priežastimis. Iš JAV buvo prašoma patikinimų, kad J. Assange’as bus apsaugotas ir galės kliautis žodžio laisvę ginančia Pirmąja pataisa, kad teismas nebus šališkas dėl jo pilietybės ir kad jam nebus skirta mirties bausmė.
JAV atstovaujantys advokatai teigė, kad J. Assange’o siekis pateikti apeliaciją turėtų būti atmestas, atsižvelgiant į JAV ambasados Londone pateiktus pažadus. Rašytinėse pastabose teismui Jamesas Lewisas patikino, kad J. Assange’as, jei bus išduotas, „turės teisę į visas tinkamo proceso teises, įskaitant teisę į gynybą“. Vėliau jis teismui sakė, jog šis patikinimas „aiškiai parodo, kad jis nebus diskriminuojamas dėl savo pilietybės ir kad jo pilietybė nepakenks teisingam teismo procesui“.
J. Assange’o advokatas Edwardas Fitzgeraldas sakė, kad dauguma pažadų buvo „akivaizdžiai netinkami“, ir pridūrė, jog nėra galutinai pašalintas pavojus, kad dėl savo pilietybės jis negalės kliautis Pirmąja pataisa.