Buvęs užsienio reikalų viceministras 58-erių A. Sanikovas į Didžiąją Britaniją persikraustė, kai rugpjūčio mėnesį buvo paleistas iš kalėjimo. Jis teigė, kad kalėjime jam buvo daromas spaudimas nusižudyti. Per pirmąjį interviu Didžiojoje Britanijoje disidentas pasakojo, kad jo žmona Irina Chalip negali prie jo prisijungti, nes teismas jai skyrė lygtinę bausmę ir draudžia išvykti iš Minsko.
A. Sanikovas 2010 metais per rinkimus su A. Lukašenka varžėsi dėl prezidento posto. Pernai jis su žmona buvo nuteistas už dalyvavimą protestuose prieš A. Lukašenkos perrinkimą.
A. Lukašenka Baltarusiją valdo nuo 1994 metų ir netoleruoja kritikų. Dėl opozicijos priespaudos 2010 metais Europos Sąjunga (ES) pradėjo taikyti sankcijas įtakingiems Baltarusijos žmonėms.
"Tai neveikianti sistema, - sakė A. Sanikovas. - Šiuo metu visi (valstybės) ištekliai nukreipti visoms protesto formoms slopinti. Per visus tuos metus valdžia tik įrodė, kad nesugeba imtis reformų".
Paklaustas, ar Baltarusijoje galėtų vieną dieną įvykti tokia revoliucija, kokia nuo 2011 metų vyksta arabų pasaulyje, A. Sanikovas sakė, kad teoriškai viskas įmanoma. Jis pridūrė, kad galėtų grįžti į Baltarusiją, jei tai šaliai būtų naudinga, ir vestų ją Europos keliu.
A. Lukašenkos sistema yra priklausoma nuo Rusijos finansinės paramos. Rusija Baltarusijai tiekia pigią energiją ir daro kitas ekonomines nuolaidas. A. Sanikovas teigė, kad A. Lukašenka nori išlaikyti valdžią laikydamasis pasenusio ekonomikos modelio, o tam įgyvendinti jam reikia pinigų.
"Jo agresyvus elgesys Vakarų atžvilgiu padeda užsitikrinti pinigus iš Rusijos. Ir tai gera taktika. Kai Rusija pradeda kelti ekonominius reikalavimus, jis sušvelnina prieš Vakarus nukreiptą retoriką", - aiškino A. Sanikovas ir pridūrė, kad šis žaidimas pasidarė labai ciniškas.