Vėliau laivų įgulos buvo evakuotos, mažiausiai vienas žmogus žuvo, praneša praneša naujienų portalas „Sky News“, cituodamas naujienų agentūrą „Interfax“.

Paviešintame vaizdo įraše matyti, kaip vieno iš tanklaivių viršuje stovi maždaug septyni įgulos nariai su oranžinėmis gelbėjimosi liemenėmis, o pro stiklą matosi kitas skęstantis tanklaivis.

136 metrų ilgio tanklaivis „Volgoneft 212“, kuriame buvo 15 žmonių įgula ir mazuto krovinys, užplaukęs ant seklumos nuplėšė laivo priekį, praneša Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, remdamasi šalies Nepaprastųjų situacijų ministerija.

Manoma, kad smarkiai apgadintas tanklaivis gabeno tūkstančius tonų naftos, o jo bendra talpa siekė apie 4,2 tūkst. tonos.

Pasak Rusijos pareigūnų, tame pačiame rajone, patyręs žalą, į nelaimę pateko ir antrasis su Rusijos vėliava plaukiojantis laivas – 132 metrų ilgio „Volgoneft 239“.

Jų teigimu, jame yra 14 žmonių įgula, jis pastatytas 1973 m. Be to, jis gali pakrauti apie 4,2 tūkst. tonos naftos produktų.

Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija teigė, kad laivai buvo apgadinti dėl blogų oro sąlygų Kerčės sąsiauryje tarp Rusijos žemyninės dalies ir aneksuoto Krymo.

Šis sąsiauris yra svarbus pasaulinės laivybos kelias, kuriuo galima pereiti iš Azovo jūros į Juodąją jūrą.

Jis taip pat buvo pagrindinis Rusijos ir Ukrainos konflikto taškas po to, kai 2014 m. Maskva aneksavo pusiasalį iš Ukrainos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė sudaryti darbo grupę šiam incidentui tirti, kuriai vadovaus Ministro Pirmininko pavaduotojas Vitalijus Saveljevas, pranešė vietos žiniasklaida, skelbia BBC.

Pasak naujienų agentūros TASS, valdžios institucijos atlieka tyrimą dėl nusikalstamo aplaidumo.

„Šiandien dėl audros Juodojoje jūroje nuskendo du tanklaiviai „Volgoneft-212“ ir „Volgoneft-239“, – rašoma Rusijos federalinės jūrų ir vidaus vandenų transporto agentūros „Rosmorrechflot“ pranešime. – Laivuose buvo 15 ir 14 žmonių įgulos. Dėl avarijos išsiliejo naftos produktai.“

Su Rusijos vėliava plaukiojančiam laivui, kuris buvo pastatytas 1969 m., žalą padarė nepalankios oro sąlygos, teigė nepaprastųjų situacijų ministerija, rašo „Sky News“.

Oficialiuose pareiškimuose nepateikta išsamios informacijos apie išsiliejimo mastą ir kodėl vienas iš tanklaivių patyrė tokią didelę žalą.

Rusija į rajoną pasiuntė daugiau kaip 50 žmonių ir įrangos, įskaitant sraigtasparnius Mi-8 ir gelbėjimo vilkikus.

Ukrainos karinis jūrų laivynas: rusai niokoja Azovo ir Juodosios jūros ekosistemą

Ukrainos karinis jūrų laivynas feisbuke paskelbė šeštadienį Kerčės sąsiauryje įvykusios dviejų naftos produktus gabenusių Rusijos tanklaivių – „Volgoneft-212“ ir „Volgoneft-239“ – avarijos komentarą.

„Rusijos Federacija dar kartą padarė didelės žalos Azovo ir Juodosios jūros bei laikinai okupuoto Krymo regiono ekosistemoms“, – teigiama kariuomenės pranešime.

Anot karinio jūrų laivyno, „kol okupacinė valdžia ir mėgina kažkokiu būdu organizuoti savo šešėlinio laivyno laivų, kuriems jau daugiau nei penkiasdešimt metų, gelbėjimo operaciją, į jūrą laisvai liejasi naftos produktai. Yra žinoma, kad laivo „Volgoneft-212“ triumuose buvo daugiau nei 4 tūkstančiai tonų naftos“.

Karinis jūrų laivynas priminė, kad „tai jau antras kartais, kai dėl korpuso defekto nuskęsta įmonės „Kama Shipping“ tanklaivis. Pirmas toks incidentas įvyko 2007 m. lapkritį ir buvo susijęs su tanklaiviu „Volgoneft-139“, kuris nuskendo, stovėdamas nuleistu inkaru“.

Abejais atvejais jūros bangos laivo korpuse pramušė skylę, kuriai didėjant tanklaivis lūžo pusiau ir nuskendo.

„Naudodamiesi savo nebaudžiamumu ir menka tarptautinių organizacijų reakcija į okupantų nusikaltimus, rusai net užsiimdami savo ūkine veikla jų okupuotose teritorijose kelia grėsmę laivybai ir ekosistemoms“, – teigė karinis jūrų laivynas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)