Vandens lygis Dunojuje pakilo tiek, kad pakrantė prie Vengrijos parlamento jau atsidūrė po vandeniu.
Socialiniuose tinkluose skelbiamuose vaizdo įrašuose matoma, kaip pavojingai vanduo artėja ir prie paties parlamento pastato.
Be to, upės vanduo jau semia ir kitas Budapešto gatves.
Remiantis pranešimais, V. Orbanas patikino, kad valdžia turi pakankamai išteklių atsilaikyti prieš stichijos šėlsmą.
V. Orbanas teigė, kad „valdžia kontroliuoja situaciją ir yra pasirengusi ryžtingai spręsti kilsiančius iššūkius“.
Rugsėjo 18 dieną naujienų agentūra „Reuters“ skelbė, jog dėl didelio masto potvynių ir liūčių, sukeltų ciklono Borisas, Europoje jau pražuvo daugiau nei 20 žmonių.
Regioną nuo praėjusios savaitės talžė vėtros ir liūtys, Austrijoje nusinešusios penkių, Lenkijoje – septynių, Rumunijoje – septynių ir Čekijoje – penkių žmonių gyvybes.
Lenkijoje potvyniai nuniokojo keletą miestų ir kaimų, kuriuose pakilęs vanduo griovė namus, tiltus ir smarkiai apgadino kelių ir geležinkelių infrastruktūrą.
Kai kurių rajonų gyventojai vis dar yra be geriamojo vandens ir elektros.
Visoje šalyje surengta aibė eilinių gyventojų finansavimo iniciatyvų, o vietos valdžia mėgina įvertinti žalą, galinčią siekti ne vieną milijardą zlotų.
Lenkijos vyriausybė paskelbė nuo potvynių nukentėjusiems žmonėms ir vietovėms skyrusi 470 mln. eurų tiesioginės pagalbos.
Austrija pranešė, kad, siekiant padėti potvynių aukoms, jos pagalbos nelaimių atveju fondas bus didinamas iki vieno milijardo eurų.