Kai 2022 m. vasarą Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas (žaliųjų partija), nenustygdamas kuo greičiau transformuoti šalies energetiką, buvo pasiryžęs uždaryti tris paskutines atomines jėgaines, sulaikyti nuo šio žingsnio jį mėgino mokslininkai, – simpoziume, skirtame perėjimui prie naujos energetikos sistemos, 20 profesorių parašė „Štutgarto deklaraciją“, kurioje ragino išlaikyti branduolines elektrines – „kaip trečiąjį klimato apsaugos ramstį“ šalia saulės ir vėjo energijos.

Ekonomkos tyrimų instituto IFO prezidentas Clemensas Fuestas tada primygtinai įspėjo Vokietiją neveikti vien savo nuožiūra, nes tai būtų problemiškas signalas Europos partneriams. „Turime bendrą elektros energijos rinką, todėl egzistuoja ne tik nacionalinis, bet ir neatidėliotinas visos Europos interesas išnaudoti visus turimus pajėgumus“, – sakė jis 2022 m. vasarą dienraščiui „Augsburger Allgemeine“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)