Kaip teigiama „The Wall Street Journal“ publikacijoje, specifinis auklėjimas lemia itin didelę motyvaciją kovos lauke – net jeigu kariauja už tėvynės ribų ir dėl nežinomo tikslo.
Be menkiausių atsikalbėjimų ir dvejonių
Kaip pasakoja buvę Šiaurės Korėjos kariai, praktiškai visus į Rusiją atvykusius korėjiečius vienija tas pats tikslas ir motyvacija: jiems nuo mažų dienų į galvą buvo kalama, jog dėl aukščiausiojo lyderio jie turi viską paaukoti – be menkiausių atsikalbėjimų ir dvejonių.
„Kariai misiją Rusijoje supranta kaip galimybę pasiaukoti dėl kilnių tikslų – pinigų ir šlovės Kim Jong Uno režimui. Žuvusieji tampa herojais, o tie, kurie išgyvena, namo grįš kaip herojai“, – paaiškina žurnalistai.
Publikacijoje akcentuojama, kad net ir geriausi Šiaurės Korėjos kariai neturi nei šiuolaikinės įrangos, nei reikiamų išteklių. Anot Jungtinių Valstijų kariuomenės specialiųjų pajėgų atsargos pulkininko Davido W. Maxwello, dauguma korėjiečių narių, net ir iš specialiųjų pajėgų, didžiąją laiko dalį praleidžia dirbdami žemės ūkio darbus ar plušėdami statybose: „Šiaurės Korėjos kariuomenės specialiųjų pajėgų karių parengime labai svarbus lojalumo ugdymas, tokie vyrai neretai būna pasirengę rizikuoti savo gyvybe net ir plikomis rankomis“.
Tai pagrindinė užduotis, kodėl Šiaurės Korėjos kariuomenėje specialiosios pajėgos užima ypatingą vietą. Jie gauna geresnį maitinimą, aktyviau ruošiasi karinėms operacijoms, infrastruktūros naikinimui ir žudymui.
Šiaurės Korėjos nacionalinis transliuotojas ne kartą rodė reportažų apie tai, kaip ruošiami šalies kariai: jie plikomis rankomis traiško elektros lemputes ir lanksto metalinius strypus. Pchenjanas tikina, kad vienas specialiųjų pajėgų karys „prilygsta šimtui priešo karių“.
Kaip pasakoja vienas buvęs Šiaurės Korėjos specialiųjų pajėgų karys, kol mokėsi, kiekvieną dieną privalėjo lankyti ideologinio parengimo paskaitas, kurių metų buvo kartojami šūkiai apie pasirengimą dėl aukščiausiojo lyderio padėti galvą: „Didžiausia tikimybė, kad jie bus tiesiog paaukoti, kare taip ir nepasiekę jokių rezultatų, bet lyderio įsakymui vykti į Rusiją pasipriešinti negali“.
Pagrįsta rizika
Kaip teigia buvęs Pietų Korėjos kariuomenės generolas majoras Bang Jong Kwanas, dėl kalbos barjero ir vietovės neišmanymo potencialus karių iš Šiaurės Korėjos vaidmuo Rusijoje – pėstininkų: „Bus labai daug nuostolių, nes menkai tikėtina, kad Rusija jiems suteiks padorios ginkluotės ar dalinsis žvalgybiniais duomenimis“.
Be to, kaip akcentuoja dauguma kalbintų buvusių Šiaurės Korėjos karių, į Rusiją išsiųstieji riziką laiko pagrįsta, nes tarnyba užsienyje suteiks jiems aukštesnį statusą gimtinėje, galbūt pavyks pakilti karjeros laiptais.
Šiaurės Korėjos kariai Ukrainoje
Skelbiama, kad Pchenjanas į Rusiją išsiuntė kelis tūkstančius karių. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Kursko teritorijoje tokių karių net 11 tūkst., bet jau daug ir žuvusiųjų. Karybos ekspertas Aleksandras Kovalenka pažymi, kad Rusija pati iki galo nesupranta, kaip veiksmingai panaudoti atvykėlius fronte.