„Čia ir Austrija, Graikija, Kipras, net ir Belgija, kurie dar taip laikosi, bet galėtų būti domino efektas labai negeras ir mums, ir Ukrainai. Tai toks katastrofinis scenarijus, bet nereikia dar gąsdintis“, – svarsto G. Karalius.

Jis atkreipia dėmesį, kad Prancūzija ir Vokietija – pagrindinės Europos Sąjungos (ES) valstybės, bet kurių pritarimo neįmanomi jokie sprendimai. Tai aktualu ir tokiais klausimais kaip parama Ukrainai, Europos pramonės apsauga, sankcijos, žaliasis kursas.

„Asamblėjos paleidimas reiškia, kad bus chaoso vasara, – sako G. Karalius. – Jokių sprendimų nebus priimama ir rizika, kad Prancūzijoje valdžią gali paimti kraštutinės dešinės partijos, kurios yra atvirai antiukrainietiškos, prorusiškos dažnai. Galimai laukia nežinojimo ir šiek tiek grėsmių padidėjimo periodas. Keista, kad dar kai vyko Normandijos D dienos paminėjimas, kai Emmanuelis Macronas su pasaulio lyderiais atrodo taip suvienijęs europiečius, nauji ginklų paketai Ukrainai, o sekmadienį tas pats Macronas chaosą sukelia. Laukia tokios nežinomybės ir labai grėsmingo rezultato liepos 7 dieną kontekstas vasarai.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)