EK jau yra pasirašiusi kontraktus su šešiomis kitomis laboratorijomis ir diskutuoja su JAV firma „Novavax“ dėl 200 mln. skiepų dozių.

Kai derybos su „Novavax“ ir „Valneva“ bus užbaigtos, Europa turės kontraktus su aštuoniomis skirtingomis laboratorijomis dėl daugiau kaip 2,5 mlrd. skiepų dozių.

„Tai darydami galime maksimaliai padidinti tikimybę, kad visi [mūsų] piliečiai galės gauti saugias ir veiksmingas vakcinas iki 2021 metų pabaigos“, – sakė už sveikatos apsaugą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stela Kiriakides.

ES nurodė, kad pagal planuojamą kontraktą su „Valneva“ 27 bloko narės drauge iš pradžių nupirktų 30 mln. dozių, o vėliau galėtų įsigyti dar 30 mln. dozių.

„Valneva“ vakcina kuriama naudojantis inaktyvuotų virusų technologija, o ne informacinės ribonukleino rūgšties (iRNR) metodu, kurį pasitelkė „Moderna“ ir „Pfizer“ su „BioNTech“.

„Valneva“ gruodžio viduryje paskelbė pradėjusi klinikinius vakcinos bandymus su žmonėmis; šios vakcinos dozių jau yra užsisakiusi Jungtinė Karalystė.

ES šią vakciną turėtų patvirtinti paskutiniais šių metų mėnesiais.

ES jau pasirašė kontraktus su „AstraZeneca“, „Johnson & Johnson“, „Sanofi-GSK“, „Pfizer“ ir „BioNTech“, „CureVac“, „Moderna“.

Kol kas Europos vaistų agentūra (EVA) yra patvirtinusi dvi vakcinas: „Pfizer“ ir „BioNTech“, ir „Moderna“. Sausio pabaigoje EVA turi spręsti dėl „AstraZeneca“ vakcinos.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)