ES, anot jos, tikisi sklandaus bendradarbiavimo užkertant kelią neteisėtai migracijai ir kovojant su nelegaliu žmonių gabenimu. Kad padėtų šaliai valdyti migraciją, ES įsipareigoja išlaikyti atvirus legalius kelius į Europą.

Minėtomis lėšomis bus remiamos ir Libano ginkluotosios bei saugumo pajėgos. „Pirmiausia tai bus sienų valdymo įrangos ir mokymų teikimas“, – sakė M. von der Leyen. Be to, šia pagalba bus stiprinamos sveikatos, švietimo ir socialinė sistemos Libane.

Pirmiausiai Kipro vyriausybė pastaruoju metu nepakeliamu vadino augantį Sirijos pabėgėlių iš Libano skaičių ir ragino ES imtis veiksmų. N. Christodoulidiso duomenimis, praėjusiais mėnesiais beveik kasdien sirai laiveliais iš už 160 km esančio Libano atplaukdavo į Kiprą. Nuo metų pradžios jau suskaičiuota apie 4 000 migrantų – pirmąjį praėjusių metų ketvirtį jų buvo tik 78.

Imant absoliučius skaičius, tai gerokai mažiau nei, pavyzdžiui, Italijoje, Ispanijoje ir Graikijoje – čia pabėgėliai laiveliais atvyksta iš tokių šalių, kaip Tunisas, Libija, Egiptas, Marokas ar Turkija. Tačiau matuojant pagal gyventojų skaičių, daugiausiai prieglobsčio prašymų ES pateikiama Kipre.

Krizės alinamam Libanui ES finansinė injekcija tikrai pravers. Šalis išgyvena didžiausią ekonominę krizę istorijoje, kuri siejama su dešimtmečius politikoje ir ekonomikoje klestėjusia korupcija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją