„Vokietijai sprendimas skirti puolamųjų ginklų turi ypatingą politinį svorį. Tačiau paradigma turi keistis, kad Ukraina galėtų ne tik gintis, bet ir įgyti pranašumą“, – sakė jis pirmadienį Estijos radijui.
„Tai būtų labiausiai humaniška, taip pat labiausiai ekonomiška. Tada ir karas greičiau baigtųsi“, – sakė su Rusija besiribojančios šalies diplomatijos vadovas. Ukraina jau seniai reikalauja vokiškų „Leopard 2“ tipo kovinių tankų, kurie techniniu požiūriu pranašesni už rusiškus tankus.
Lenkija ir Suomija jau pareiškė , kad kaip Europos koalicijos dalis būtų pasirengusi perduoti Ukrainai „Leopard“ tankų. Jei bus gauti oficialūs prašymai leisti perduoti tankus Ukrainai, Estija ragina Vokietiją tam nedelsiant pritarti, rašė U. Reinsalu feisbuke.
Vokietija šiuose debatuose vaidina pagrindinį vaidmenį, nes „Leopard“ tankai yra kurti Vokietijoje. Paprastai tolesniam vokiečių gamybos ginkluotės perdavimui trečiajai šaliai reikalingas Berlyno sutikimas. Vokietijos vyriausybė dėl to savo pozicijos dar nepareiškė.