Dauguma austrų yra katalikai, tačiau Didysis penktadienis yra apmokama šventinė diena tik evangelikų liuteronų ir evangelikų reformatų bažnyčių nariams, taip pat senkatalikiams ir Jungtinės metodistų bažnyčios nariams.
Šių krikščioniškų denominacijų išpažinėjai gali paskutinį penktadienį prieš Velykas pasiimti apmokamą nedarbo dieną arba dirbti, bet gauti apmokėjimą kaip už darbą švenčių ir poilsio dienomis.
Privatus detektyvas Markusas Achatzi pasiskundė Austrijos teismams, kad jo darbdavys – įmonė „Cresco Investigation“ – nesumokėjo jam didesnio užmokesčio už darbą 2015 metų balandžio 3 dieną, Didįjį penktadienį. Jis tai įvertino kaip diskriminaciją.
M. Achatzi nepriklausomai nė vienai iš bažnyčių, kurių nariams numatyta teisė tą dieną nedirbti.
Šalies Aukščiausiasis Teismas kreipėsi išaiškinimo į Europos Teisingumo Teismą, kuris nusprendė, kad Austrija iš tiesų kalta dėl „tiesioginės diskriminacijos tikėjimo pagrindu“.
„Kol Austrija pataisys savo įstatymus, kad būtų atkurtas vienodas požiūris, privatus darbdavys privalo, tam tikromis sąlygomis, skirti savo darbuotojams Didįjį penktadienį apmokamą laisvadienį“, – nurodė Liuksemburge įsikūręs teismas.
Savo nutartyje teismas pažymi, kad Austrijos įstatymai įpareigoja darbdavius pasirūpinti, kad darbuotojai turėtų galimybę atlikti tam tikras religines apeigas pagal savo tikėjimą.
Todėl, anot teismo, nėra priežasties išskirtiniam tam tikrų konfesijų narių traktavimui dėl Didžiojo penktadienio.