Tarptautinių stebėtojų grupė pareiškė, kad rinkimus „temdė nelygios konkurencinės sąlygos, spaudimas ir įtampa“, o ES parlamento misija teigė mačiusi „biuletenių klastojimo“ ir „fizinių išpuolių“ prieš stebėtojus atvejų.

Europos Sąjunga anksčiau įspėjo, kad šeštadienį vykę rinkimai, vertinami kaip svarbus demokratijos išbandymas šioje Kaukazo šalyje, gali nulemti Tbilisio galimybes prisijungti prie bloko.

Atkreipdamas dėmesį į preliminarius vertinimus, Ch. Michelis paragino Sakartvelo centrinę rinkimų komisiją „ir kitas atitinkamas valdžios institucijas vykdyti savo pareigą skubiai, skaidriai ir nepriklausomai ištirti rinkimų pažeidimus ir dėl jų kilusius įtarimus bei priimti sprendimą“.

„Šie įtariami pažeidimai turi būti rimtai išaiškinti ir išnagrinėti“, – socialinės žiniasklaidos platformoje X parašė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.

Kaip pranešė centrinės rinkimų komisijos pirmininkas Giorgis Kalandarišvilis, suskaičiavus balsus iš daugiau kaip 99 proc. rinkimų apylinkių, valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ surinko 54,08 proc. balsų, o keturių provakarietiškų opozicinių aljansų sąjunga – 37,58 proc. balsų.

Opozicinės partijos tvirtina, kad balsavimas buvo suklastotas, ir atsisako pripažinti rinkimų rezultatus.

Vyriausiasis ES pareigūnas Ch. Michelis teigė, kad 27 bloko lyderiai „įvertins padėtį ir nustatys tolesnius mūsų santykių su Sakartvelu žingsnius“, kai lapkričio mėnesio pradžioje susitiks Budapešte.

„Pakartojame ES raginimą Sakartvelo vadovybei pademonstruoti tvirtą įsipareigojimą siekti šalies kelio į ES“, – rašė jis.

Kiek anksčiau šiais metais Saskartvelą drebino masinės demonstracijos dėl, opozicijos nuomone, vyriausybės bandymų apriboti demokratines laisves ir nukreipti keturių milijonų gyventojų šalį nuo provakarietiško kurso link Rusijos orbitos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją