„Meras (Duterte) pakartotinai sakė, kad jis nori aplankyti Vatikaną, kad ir kas bus, ne tik tam, kad pagerbtų popiežių, bet ir dėl to, kad jam reikia pasiaiškinti popiežiui ir paprašyti atleidimo“, – sakė Peteris Laviña žurnalistams pietiniame šalies Davao mieste.

Ilgamečiam Davao miesto merui Pranciškus užkliuvo praėjusių metų sausį, kai su vizitu lankėsi Filipinuose.

Dalydamasis savo įspūdžiais apie incidentą, kai įstrigo Manilos eismo spūstyse, R. Duterte lapkritį be ceremonijų leptelėjo: „Iš viešbučio į oro uostą važiavom penkias valandas. Paklausiau, kas atvyksta. Jie pasakė, kad popiežius. Norėjau jam paskambinti. „Popiežiau, kekšės sūnau, keliauk namo. Nebesilankyk čia.“

Filipinų Bažnyčios hierarchai pasmerkė tuos R. Duterte komentarus, bet, kaip ir daugelis kitų jo storžieviškų pareiškimų, jie menkai tepaveikė politiko populiarumą.

Per savo kampaniją jis susprogdino dar vieną bombą, užsiminęs, kad būtų norėjęs prisidėti prie maištininkų kalinių, 1989 metais sukėlusių riaušes Davao kalėjime ir išžaginusių bei nužudžiusių „gražią“ australę misionierę.

Jis taip pat yra išvadinęs „kekšės vaikais“ daugelį savo oponentų ir kritikų, tarp jų dabartinį prezidentą Benigno Aquino.

Be to, R. Duterte yra ne kartą pažadėjęs nužudyti dešimtis tūkstančių įtariamų nusikaltėlių per precedento neturinčią kovos su nusikalstamumu bangą, taip pat aiškino, kad Manilos įlankos žuvys nusipenės, kai visi tie lavonai bus sumesti į jūrą.

R. Duterte jau atsiprašė popiežiaus savo laiške ir gavo atsakymą iš Vatikano, siūlantį ieškoti „atramos maldose“, jo padėjėjai sakė per rinkimų kampaniją.

Buvęs Davao meras yra viešai pareiškęs, kad popiežius tapo „paklydusios kulkos“ auka dėl jo įpročio nevynioti žodžių į vatą ir nusivylimo vyriausybės nekompetencija.

P. Laviña ketvirtadienį sakė, kad vizito Vatikane data dar nenustatyta, nors ta kelionė bus laikoma prioritetu.

R. Duterte bus prisaikdintas birželio 30 dieną šešerių metų kadencijai.

„Suprasti Filipinų rinkimų stilių“

Pastarosiomis dienomis P. Laviña ne kartą sakė, kad R. Duterte planuoja pereiti prie nuosaikesnio ir labiau valstybės vadovui derančio tono, taip pat aiškino, kad padugnių kalbos stilius ir įžeidimai oponentams tebuvo dalis priemonių, turėjusių patraukti rinkėjų dėmesį.

„Turite suprasti Filipinų rinkimų stilių. Kontekstas toks, kad dauguma mūsų politikų turi užmegzti ryšį su mūsų klausytojas, todėl daugelis mūsų politikų dainuoja ir šoka“, – trečiadienį pabrėžė naujai išrinkto lyderio atstovas.

„Kai kurie pasakoja anekdotus, kai kurie rodo juokingas grimasas. Kai kurie provokuojančiai rengiasi. Taigi, visa tai patenka į pokštų ir blevyzgojimo, vykstančio per kampaniją, kontekstą. Nesitikime, kad mūsų pareigūnai lygiai taip elgsis vėliau.“

P. Laviña taip aiškino R. Duterte juokais pasakytą pareiškimą apie Singapūro vėliavos sudeginimą, kuris išprovokavo piktą miesto valstybės ambasados atsaką.

R. Duterte taip pat pakurstė diplomatų pyktį, kai pareiškė esantis pasiruošęs nutraukti ryšius su JAV ir Australija – dviem seniausiomis ir svarbiausiomis Filipinų sąjungininkėmis.

Jis taip reagavo į JAV ir Australijos ambasadorių kritiką dėl R. Duterte komentarų apie išžaginimą, pasiūlęs diplomatams „užsičiaupti“.

R. Duterte tą kontroversišką pareiškimą išsakė komentuodamas 1989 metais viename Davao kalėjime kilusias kruvinas riaušes, per kurias, kaip jis tvirtino, asmeniškai nušovė vieną iš maištavusių kalinių.

Meras pasakojo, kad po tų riaušių numalšinimo sužinojo, jog australė misionierė buvo išžaginta ir nužudyta.

„Jie (kaliniai) išžagino visas moteris. Ten buvo ta australė misionierė. Kai jie (saugumo pajėgos) juos likvidavo, pamačiau jos veidą ir pagalvojau: „Kekšės vaikas. Kaip gaila. Jie ją išprievartavo, jie visi laukė eilėje. “, – R. Duterte sakė balandį vykusiame kampanijos renginyje.

„Buvau įtūžęs, kad ji buvo išžaginta, bet ji buvo tokia graži. Pagalvojau: „Meras turėjo būti pirmas“, – paistė R. Duterte, kuris per savo kampaniją taip pat ne kartą gyrėsi apie savo santykius su meilužėmis ir pasiekimus lovoje.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją