Šis skaičius viršijo 239 000 ir buvo 38 proc. mažesnis, lyginant su ankstesniais metais. Tai yra mažiausias rodiklis nuo 2021 m. „Frontex“ mažėjimo tendenciją pirmiausiai aiškina stipresniu ES ir jos partnerių bendradarbiavimu kovoje su žmonių kontrabandos tinklais. Tačiau, ataskaitoje pažymimą, kad skaičius žmonių, atvykusių į ES per Baltarusijos ir Rusijos sienas, išaugo 192 proc. iki 17 000.
Viduržemio jūros maršrutu per centrinę jos dalį atvyko 59 proc. mažiau migrantų. To priežastis – sumažėjęs išvykimų iš Tuniso ir Libijos skaičius. Vakarų Balkanų maršrute dėl regiono šalių pastangų sumažėjimas siekė 78 proc. Rytiniu Viduržemio jūros maršrutu tuo tarpu neteisėtai atvyko 69 400 migrantų – tai yra 14 proc. padidėjimas. Tai lėmė nauji koridoriai iš Libijos rytinės dalies – jais pirmiausiai keliavo migrantai iš Sirijos, Afganistano ir Egipto.
18 proc. augo ir skaičius migrantų, atvykusių Vakarų Afrikos maršrutu į Kanarų salas. Jų skaičius siekė beveik 47 000, o pagrindinė išvykimo vieta buvo pirmiausiai Mauritanija.