Daugiau nei dešimt agentų nešė dėžes ir fotografavo Paulos Broadwell namuose Šiaurės Karolinos mieste Šarlotėje, nurodė televizijos CBS padalinys WFMY.
Dienraštis "The Charlotte Observer" rašė, kad agentai, matyt, atlieka kratą abiejuose namo aukštuose.
Viena televizijos WCNC reporterė parašė žinutę socialiniame tinkle "Twitter", kad FTB agentai darbuojasi P.Broadwell namuose jau bent dvi valandas nuo pirmadienio 20 val. 40 min. vietos (antradienio 3 val. 40 min. Lietuvos) laiku.
"Jų ten apie 12; neša krepšius ir dėžes, fotografuoja, - rašė žurnalistė Dianne Gallagher. - Tiek daug federalinių (agentų) ir žinių automobilių pastatyta Leksingtono alėjoje Dilvorte (kur yra Paula Broadwell namas), kad mašinos nebegali pravažiuoti."
P.Broadwell, kuri yra parašiusi biografinę knygą apie šį į atsargą išėjusį keturių žvaigždučių generolą, nebuvo pastebėta savo namuose nuo D.Petraeuso atsistatydinimo dėl ryšių su šia moterimi.
Jos kaimynas Edas Williamsas sakė WCNC, kad P.Broadwell, jos vyras radiologas Scottas Broadwellas ir jų du sūnūs yra "neįvardytoje" vietoje ir kad jiems "viskas gerai".
Atsargos pulkininkas Steve'as Boylanas, kuris yra D.Petraeuso draugas ir buvęs atstovas, sakė, jog generolo romanas su jo biografe užsimezgė prieš maždaug du mėnesius - po to, kai jis buvo paskirtas vadovauti CŽV pernai rugsėjį, o anksčiau pasitraukė iš armijos. Šie ryšiai esą nutrūko prieš maždaug keturis mėnesius.
Viskas iškilo į viešumą, kai viena Floridoje gyvenanti moteris vasaros pradžioje kreipėsi į FTB dėl grasinamų elektroninių laiškų, kurių šaltinis, kaip paaiškėjo, buvo P.Broadwell.
Tose žinutėse moteris esą buvo kaltinama flirtu su generolu, sakoma žiniasklaidos plačiai išplatintuose neoficialiuose JAV pareigūnų pareiškimuose.
Tyrėjai atskirai apklausė abu šios poros narius spalio pabaigoje ir lapkričio pradžioje, tačiau, nors pranešama, kad pas P.Broadwell esą buvo rasta įslaptintų dokumentų, nebuvo pateikti jokie baudžiamieji kaltinimai.
P.Broadwell galėjo atskleisti jautrios ir galbūt įslaptintos informacijos praeitą mėnesį, teigdama, kad CŽV suiminėjo Libijoje kovotojų grupuočių narius ir kad šie veiksmai galėjo išprovokuoti rugsėjo 11-ąją įvykdytą ataką prieš Amerikos konsulatą Bengazyje.
"Nežinau, ar daug esate apie tai girdėję, tačiau CŽV padalinys iš tikrųjų buvo suėmęs porą Libijos sukarintų grupuočių narių, ir manoma, kad ataka prieš konsulatą buvo mėginimas susigrąžinti tuos kalinius", - P.Broadwell sakė spalio 26 dieną, kalbėdama Denverio universitete.
Tuo tarpu žvalgybos agentūra griežtai neigė laikiusi kokius nors kalinius Bengazyje veikusiame neoficialiame CŽV biure.
Afganistane dislokuotas JAV generolas gali būti susijęs su Petraeuso atsistatydinimą nulėmusiu skandalu
Afganistane dislokuotų JAV pajėgų vadas generolas Johnas Allenas atsidūrė tyrimo centre dėl "netinkamų" elektroninių laiškų moteriai, siejamai su nesantuokinių ryšių skandalu, privertusių atsistatydinti Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovą Davidą Petraeusą, antradienį pranešė vienas gynybos pareigūnas.
Ši žinia gali lemti dar vieną stulbinamą posūkį besiplečiančiame skandale, sukrėtusiame Vašingtoną praėjus kelioms sienoms po prezidento Baracko Obamos perrinkimo, įstatymų leidėjams žadant prisikasti iki šios bylos dugno.