Manoma, kad 24 šalių fondas yra vienas iš pirmųjų kitą savaitę vyksiančio aukščiausiojo lygio susitikimo, kuriame, nedalyvaujant Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, nesitikima didelės pažangos sprendžiant Ukrainos krizę, rezultatų.

Sekmadienį spaudos konferencijoje, kurią atidarė Indonezijos prezidentas Joko Widodo ir kurioje kalbėjo Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas bei Pasaulio banko prezidentas Davidas Malpassas.

„G-20 susitarė sukurti pandemijos fondą, skirtą pandemijos prevencijai ir pasirengimui jai. Į fondus prisidėjo donorai iš G-20 ir nepriklausančių G-20 šalių narių, taip pat filantropinės organizacijos. Tačiau to nepakanka“, – vaizdo kreipimesi sakė J. Widodo.

Jis teigė, kad kitai pasaulinei pandemijai įveikti reiktų 31 mlrd. dolerių (29,9 mlrd. eurų).

„Privalome užtikrinti bendruomenės atsparumą pandemijos atveju. Pandemija nebegali atimti gyvybių ir sugriauti pasaulio ekonomikos sąnarių“, – teigė jis.

Jungtinės Valstijos į fondą skyrė 450 mln. dolerių (434 mln. eurų), tai yra beveik trečdalį visos sumos.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen teigė, kad šis bendras fondas yra pavyzdys, kaip G-20 gali spręsti pasaulines problemas.

„Didžiuojuosi tuo, ką pasiekėme. Manau, kad žingsniai, kurių ėmėmės šiais metais, padės įgyvendinti sveikesnės ir geriau reaguojančios pasaulinės sveikatos architektūros viziją“, – sakė ji.

Indonezija vienu metu buvo COVID-19 pandemijos epicentras, kai 2021 metų viduryje per šalį nusirito delta atmainos atvejų banga.

Jos sveikatos apsaugos sistema buvo perkrauta dėl infekcijų skaičiaus, o Džakarta pasigamino savo vakciną, mažesnes pajamas gaunančioms šalys nusivylus, kad labiau išsivysčiusios šalys kaupia skiepus savo piliečiams.

Pagrindinės fondo rėmėjos yra JAV, Jungtinė Karalystė, Indija, Kinija, Prancūzija, Kanada, Australija ir Japonija.

„Susitikome daugybės krizių metu... šis naujas specialus fondas yra svarbi priemonė, kuri padės mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims geriau pasiruošti pasaulinėms sveikatos krizėms“, – sakė D. Malpassas, paraginęs daugiau šalių prisijungti prie fondo.

„Pandemijos fondas gali padėti padaryti pasaulį saugesnį“, – teigė jis.

Indonezijos finansų ministrė Sri Mulyani Indrawati šeštadienį spaudos konferencijoje sakė, kad Saudo Arabija turėtų įnešti savo dalį į foną, tačiau nenurodė, kiek.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją