Keliems tūkstančiams demonstrantų minint 15-mečio Aleksandro Grigoropulo žūtį, policija sostinės centre jaunuolius vaikė ašarinėmis dujomis. To paauglio mirtis pernai gruodį išprovokavo dvi savaites šalies miestuose vykusias dideles riaušes.
Šį sekmadienį riaušininkai daužė bankų lankus, vartė ir padeginėjo šiukšlių dėžes, svaidė į policininkus akmenis ir pirotechnikos priemones.
Pasak pareigūnų, dėl viešosios tvarkos pažeidimų Atėnuose buvo sulaikyti 177 žmonės, o šalies šiaurėje esančiuose Salonikuose, kur panaši demonstracija taip pat virto smurto protrūkiu, - dar 103 žmonės. Policija su demonstrantais taip pat susirėmė Graikijos pietuose esančiame Patrų mieste ir šiaurės vakaruose esančioje Janinoje.
Mažiausiai penki protestuotojai ir 16 policininkų buvo sužeisti.
Pagrindinėje Atėnų aikštėje tvyrant chaosui, policininkai motociklais persekiojo riaušininkus, o jaunuoliai stūmė pareigūnus nuo jų transporto priemonių. Vienas policininkas, nebesuvaldęs savo motociklo, kliudė ir sužeidė pėsčiąją, kuria demonstrantai rūpinosi, kol atvažiavo greitosios pagalbos automobilis.
Atėnų universitete kaukėti protestuotojai įsiveržė į pastatą ir nuleido Graikijos vėliavą, kurią pakeitė juodos ir raudonos spalvų anarchistų vėliava.
Pareigūnai pranešė, kad buvo sužeistas dekanas, kuris gydomas intensyviosios slaugos skyriuje. Sutemus universiteto pastate užsidarė maždaug 200 kaukėtų demonstrantų; jie nuo laiptų skaldė marmuro gabalus ir lupo akmenis iš kiemo grindinio, kuriuos paskui svaidė į policiją, kol galiausiai paliko pastatą.
Atėnų politechnikos universitete demonstrantų ir policijos susirėmimai truko iki vėlumos. Kaukėti jaunuoliai užsidarė pastate, į kurį policijai negalima įeiti, ir svaidė į pareigūnus akmenis ir butelius. Policija atsakė ašarinėmis dujomis.
Susirėmimai vyko po to, kai maždaug 400 žmonių buvo susirinkę toje vietoje sostinės Eksarchijos rajone, kur buvo nušautas A.Grigoropulas.
Visuose Atėnuose budėjo daugiau kaip 6 tūkst. policininkų. Naujoji socialistų vyriausybė, kuri į valdžią atėjo spalio mėnesį ir susidūrė su kraštutinių kairiųjų ir anarchistų ginkluotų išpuolių pagausėjimu, žadėjo nulinę toleranciją smurtui.
Civilinės saugos ministras Michalis Chrisochoidis teisino griežtesnę policijos taktiką, nors viena opozicinė kairiosios pakraipos partija kritikavo vyriausybę dėl griežto atsako.