Anot B. Hodgeso, nepaisant to, pasaulis privalo labai rimtai vertinti branduolinę grėsmę, nes Rusijos Federacija turi tūkstančius branduolinio ginklo vienetų, ir šaliai, akivaizdu, menkai rūpi, kiek žmonių, įskaitant ir rusų, tai pražudytų.

„Todėl ignoruoti šios grėsmės nevalia. Visgi, manau, kad tikimybė, jog Rusija tikrai panaudos branduolinį ginklą, labai menka, nes iš to ji negautų jokios realios naudos. Didžiausia nauda Rusijai – patys grasinimai. Ji gi mato, kad tie bauginimai veikia, ypač Jungtines Valstijas ir Vokietiją, dėl jų mes nesiryžtame tam tikriems veiksmams“, – paaiškina B. Hodgesas.

Buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas pabrėžia, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui branduolinis ginklas reikalingas kaip grasinimo priemonė, iš tikrųjų jis net nepasirengęs jį pasitelkti. Anot B. Hodgeso, vos tik rusai panaudos branduolinį ginklą, jis jau nebebus grėsmė, o tokio sprendimo padariniai bus pražūtingi.

„Net Kinija ir Indija nebegalės palaikyti Rusijos, nes nebeturės prieigos prie pigios naftos ir dujų, į kurias greičiausiai nusitaikys Jungtinės Valstijos. Todėl, mano nuomone, tikimybė, kad rusai panaudos branduolinį ginklą, tokia menka. Kai Putinas kalba apie naują doktriną ar vykdo branduolines pratybas, tai tėra informacinės operacijos, skirtos priminti amerikiečiams, kad „ei, mes turime branduolinį ginklą“, dalis. Jie gi mato, kaip mes reaguojame, kaip tai mums neramina, todėl ir esame faktiškai suparalyžiuoti“, – konstatuoja buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)