Vietos politikė Tessa Ganserer, kuri nuo 2013 metų yra Bavarijos regioninio parlamento narė, kandidatavo su Žaliųjų partija ir atstovaus jiems Vokietijos nacionaliniuose žemutiniuose parlamento rūmuose. Ji gavo 22,6 proc. pirmumo balsų.
Vokietijos rinkėjai atiduoda du balsus – vieną už kandidatą savo rinkimų apygardoje, kitą – už partiją.
44-erių metų politikė Bavarijos transliuotojui BR sakė, kad sekmadienį vykusiuose rinkimuose pasiekė „puikų rezultatą“.
T. Ganserer sakė, kad jos rezultatas rodo, jog Vokietija yra atvira ir tolerantiška šalis.
Įstatymų leidėja buvo pirmoji Vokietijos parlamento politikė, kuri prisipažino esanti translytė, 2018 metų lapkritį viešai atskleidusi savo tapatybę.
Kaip ir daugelis kitų translyčių asmenų Vokietijoje, T. Ganserer atsisako oficialiai pasikeisti vardą ir lytį pagal šalies Translyčių asmenų įstatymą.
40 metų senumo įstatyme numatyta, kad žmonės tai gali padaryti tik po psichologinio įvertinimo ir teismo sprendimo, kuriame jie turi atsakyti į labai intymius klausimus.
Todėl T. Ganserer asmens tapatybės kortelėje tebėra nurodytas jos buvęs vardas, taip pat į rinkimų biuletenį ji buvo įrašyta savo ankstesniuoju vyrišku vardu.
Iki šiol Bundestage buvo tik vienas translytis asmuo, tačiau ji atsiskleidė tik pasibaigus kadencijai.
„2021 metų Bundestago rinkimai šiuo požiūriu yra istorinis momentas“, – sakė Federalinės translyčių asmenų asociacijos atstovas Gabriel_Nox Koenig.
Tai pirmas kartas, kai atvirai translyčiams asmenims Vokietijoje atstovaujama rinkimų sąrašuose, sakė G_N. Koenig.