Naujausias musulmonų pasaulio madas renginyje demonstravo 20 konkurso dalyvių, kurios atliko ir kitas užduotis, tarp kurių yra Korano skaitymas konkursančių pamaldumui atskleisti.

„Mes tiesiog norime parodyti pasauliui, kad Islamas yra gražus“, – sakė gražiausia musulmone išrinkta 21-erių metų Obabiyi Aishah Ajibola iš Nigerijos, vienos iš šešių renginyje atstovaujamų šalių.

„Esame laisvos ir hidžabas (musulmoniškas galvos apdangalas) yra mūsų pasididžiavimas“, – sakė ji.

Konkurso dalyvės, kurioms privalu dėvėti galvos apdangalą, ruošdamosi finalui Džakartoje dalyvavo tris dienas trukusiuose „dvasiniuose apmokymuose“, kuriuose keldavosi melstis dar prieš aušrą ir tobulino savo Korano skaitymo įgūdžius.

Renginio organizatoriai sako norėję parodyti musulmonėms, kad yra ir kitoks grožis, nei tas, kurį propaguoja britų organizuojamas konkursas „Mis Pasaulis“, taip pat parodyti, kad protestą galima išreikšti ir nesmurtinėmis priemonėmis.

Gražuolių konkurso organizatorė Eka Shanti šią veiklą pradėjo prieš trejus metus, kai pati neteko televizijos naujienų laidos vedėjos darbo už tai, kad atsisakė nusiimti nuo galvos skraistę. Pasak jos, šis konkursas yra Islamo atsakas „Mis Pasauliui“.

„Šiemet mes sąmoningai surengėme savo konkursą prieš pat „Mis Pasaulis“ finalą, norėdami parodyti, kad musulmonės turi alternatyvių elgesio modelių“, – sakė ji.

Tuo tarpu islamistų radikalai kitaip protestuoja prieš vakarietiškus grožio konkursus – pastarosiomis savaitėmis gatvėse jie degino konkurso organizatorių paveikslus ir visą renginį „Mis Pasaulis“ vadino „pornografija“.

Jų spaudimo neatlaikiusi vyriausybė nurodė perkelti rugsėjo 8 dieną prasidėjusį ir tris savaites trunkantį konkursą į Balį, kurio gyventojų dauguma yra hinduistai.

Nepaisant to, kad paskutiniai konkurso etapai ir jo finalas, kuris numatytas rugsėjo 28 dieną, anksčiau buvo suplanuoti Džakartoje ir jos apylinkėse, kur stipriai jaučiama radikalų įtaka.

Nors musulmonų pasaulio gražuolėms grožis išlieka svarbus – konkurso dalyvių ūgis ir svoris skelbiami renginio interneto svetainėje, o jį remia „halal“ sertifikatą turinti kosmetikos kompanija – merginų pamaldumas čia taip pat yra daug lemiantis faktorius.

Konkurso atrankiniuose etapuose, kurie vyko internetu, dėl teisės dalyvauti Indonezijoje vykstančiame finale varžėsi daugiau nei 500 gražuolių. Jos dalinosi savo pasakojimais, kaip jos pradėjo nešioti galvos apdangalus.

Trečiadienio vakarą Džakartos prekybos centre konkurso dalyvės pasakojo šias istorijas ir atsakinėjo į teisėjų klausimus, iš 20-ies finalisčių buvo atrinktos keturios, kurios varžėsi dėl grožio karalienės karūnos.

„Aš ieškojau stiprios asmenybės, žmogaus, kuris turi ateities viziją, kuris yra atsidavęs savo bendruomenei ir rodo, kad grožis yra ne vien tik kūnai“, – sakė viena komisijos narių švietimo ekspertė Jameyah Sheriff iš Malaizijos.

Pirmą kartą toks konkursas buvo surengtas 2011 metais ir tuomet jame galėjo dalyvauti tik Indonezijos gyventojos, tačiau sulaukęs didelio populiarumo renginys tapo tarptautiniu.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (76)