Per šį antskrydį buvo sužeisti keli sargybiniai, praneša Irano valstybinė televizija, informuoja theguardian.com.

Saudo Arabija yra atsakinga už ambasados pastatui padarytą žalą ir kai kurių darbuotojų sužalojimus“, – valstybinės televizijos naujienų kanalas IRIB citavo Irano užsienio reikalų ministerijos atstovo spaudai Hosseino Jabero Ansari žodžius.

Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos atstovas spaudai nurodė, kad šie pranešimai tiriami.

Saudo Arabijos naikintuvai „tyčia“ pataikė į Irano ambasadą Jemene ir sužeidė jos darbuotojus, ketvirtadienį pranešė Teherano užsienio reikalų ministerija, išaugus įtampai abiejų šalių santykiuose.

„Toks tyčinis Saudo Arabijos veiksmas yra diplomatines misijas saugančių tarptautinių konvencijų pažeidimas“, – pareiškė ministerijos atstovas Hosseinas Jaberas Ansari, kurio žodžius perdavė valstybinė televizija.

„Saudo Arabijos vyriausybė yra atsakinga už padarytą žalą ir sužeistus darbuotojus“, – pridūrė H.J.Ansari, nenurodydamas, kada įvyko ši įtariama ataka.

Krizė gilėja

Kataras tapo dar viena šalimi, parėmusia Saudo Arabiją diplomatiniuose nesutarimuose su Iranu. Trečiadienį šalis pranešė atšaukianti savo ambasadorių iš Teherano, skelbia BBC.

Kivirčas tarp dviejų šalių kilo po to, kai sunitų valdoma Saudo Arabija įvykdė mirties bausmę šiitų dvasininkui Nimrui al Nimrui. Savo ruožtu, protestuotojai Teherane sureagavo į Rijado veiksmus ir užpuolė Saudo Arabijos ambasadą. Trečiadienį Džibutis pasekė Bahreino ir Sudano pavyzdžiu, nutraukdamas santykius su Iranu. Jordanija iškvietė Irano ambasadorių, protestuodama prieš ambasados užpuolimą Teherane.

Anksčiau Kuveitas atšaukė savo ambasadorių iš Irano, o Jungtiniai Arabų Emyratai pažemino santykius su Iranu iki reikalų patikėtinių lygio ir sumažino akredituotų Irano diplomatų skaičių.

Irano diplomatai jau išvyko iš Saudo Arabijos, reaguodami į Rijado sprendimą nutraukti ryšius dėl atakos prieš ambasadą. Kataro užsienio reikalų ministerija ambasados užpuolimą pavadino „tarptautinės chartijos ir normų, užtikrinančių diplomatinių misijų ir jų narių saugumą ir apsaugą, pažeidimu“.

Trečiadienį Irakas pasisiūlė būti tarpininku sprendžiant Saudo Arabijos ir Irano nesutarimus. Pasak užsienio reikalų ministro Ibrahimo Jaafari, jei įtampai ir toliau bus leista augti, dėl to nukentės visas regionas.

Ministras apsilankė Teherane, kur susitiko su Irano užsienio reikalų ministru Mohammadu Javadu Zarifu. Saudo Arabija ir Iranas yra pagrindinės sunitų ir šiitų jėgos regione, remiančios skirtingas puses Sirijos ir Jemeno konfliktuose.

Jungtinės Tautos (JT) paragino abi puses mažinti įtampą. Nesutarimai kilo, kai Saudo Arabija įvykdė egzekucijas keturiems šiitams, įskaitant šiitų dvasininką N. al Nimrą, ir 43 sunitų „Al Qaeda“ kovotojams. Jiems visiems buvo pareikšti su terorizmu susiję kaltinimai.

Uždraudė įvežti bet kokias prekes iš Saudo Arabijos

Iranas ketvirtadienį uždraudė įvežti į šalį bet kokius produktus iš Saudo Arabijos, kai Rijadas nutraukė santykius su Teheranu, aštrėjant diplomatinei krizei.

„Kabinetas uždraudė įvežti bet kokius Saudo Arabijos gamybos produktus ir bet kokius produktus iš Saudo Arabijos“, – sakoma vyriausybės pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad draudimas iraniečiams vykti į piligriminę kelionę (umrą) šventajame Mekos mieste Saudo Arabijoje lieka galioti „iki atskiro pranešimo“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (54)