Šalies teismų sistemos interneto svetainė „Mizan Online“ skelbė, kad nenustatytos tapatybės kaltinamasis buvo nuteistas myriop dėl kaltinimų „padegus vyriausybinį pastatą, sutrikdžius viešąją tvarką“ ir „organizavus sąmokslą prieš nacionalinį saugumą“, taip pat dėl to, nes jis esą yra „Dievo priešas“. Svetainės duomenimis, kitas teismas dar penkiems protestuotojams skyrė nuo penkerių iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmes.
Anksčiau šį mėnesį daugelis Irano parlamento narių pareikalavo protestuotojų atžvilgiu taikyti vadinamąją „akis už akį politiką“ ir jiems skirti mirties bausmes.
Skaičiuojama, kad šalyje kaltinimai iki šiol pareikšti dar daugiau kaip 2 tūkst. protestų dalyvių. Anot žmogaus teisių organizacijos „Iran Human Rights“ (IHR), per susidorojimą su nacionalinio masto demonstracijomis gyvybės neteko bent 326 žmonės ir sulaikyta daugybė žurnalistų, aktyvistų ir teisininkų.
Masinės demonstracijos Irane prasidėjo rugsėjo 16 d., kai šalį apskriejo žinios apie M. Amini mirtį. Jauna moteris mirė po to, kai ją buvo sulaikiusi vadinamoji dorovės policija, kuri kaltino ją tariamai pažeidus griežtas hidžabo dėvėjimo taisykles. Po sulaikymo M. Amini komos būsenos buvo išgabenta į ligoninę, kur po trijų dienų buvo konstatuota jos mirtis. Manoma, kad sulaikymo metu ji buvo žiauriai sumušta. Nuo tada dešimtys tūkstančių žmonių visoje šalyje protestuoja prieš represinį vyriausybės kursą bei prievartą dėvėti galvos apdangalus.
Tarptautinė bendruomenė smerkia Irane vykdomą susidorojimą su šių akcijų dalyviais ir Teheranas dėl to jau yra susilaukęs, be kita ko, JAV ir Europos Sąjungos (ES) sankcijų.