Pranešama, kad mečetė sugriuvo vidurio Mianmaro Mandalajaus mieste, kai joje vyko apeigos.
Naujienų agentūra taip pat pranešė, kad pietiniame Taungu mieste sugriuvo vienuolynas, kuriame glaudėsi perkelti žmonės. Pasak liudytojų, žuvo penki žmonės, įskaitant vaikus, dar keli tebėra įstrigę griuvėsiuose.
Sostinėje Neipide prie 1000 lovų turinčios ligoninės skubios pagalbos skyriaus eilėmis buvo suguldyti sužeistieji, kai kurie raitėsi iš skausmo, kiti buvo apimti šoko.
Į ligoninę buvo atvežta daugybė nukentėjusiųjų per žemės drebėjimą, vieni – automobiliais, kiti – pikapais, dar kiti – atnešti ant neštuvų, srūvantys krauju ir apdulkėję.
„Tai masinių aukų zona“, – sakė ligoninės atstovas, išprašęs žurnalistus iš gydymo zonos. Maždaug pusę minutės trukę požeminiai virpesiai supurtė ir pačią ligoninę, žemei stipriai vibruojant išsiklaipė keliai, suskilo asfaltas. Smarkiai nukentėjo ir ligoninės skubios pagalbos skyrius, įgriuvęs sunkus įėjimo betonas prispaudė automobilį.
„Atvyksta daug sužeistųjų, nieko panašaus nesu regėjęs“, – sakė ligoninės gydytojas.

Pasak Jungtinių Valstijų geologijos tarnybos, Mianmaro sostinė yra maždaug už 250 kilometrų piečiau nuo 7,7 balo negilaus žemės drebėjimo epicentro, buvusio į šiaurės vakarus nuo Sagaingo miesto. Praėjus kelioms minutėms po šio drebėjimo tą pačią zoną supurtė 6,4 balo požeminis smūgis.
Drebėjimai buvo juntami ir kaimyninėje Kinijoje bei Tailande.
Bankoke sugriuvo statomas 30 aukštų dangoraižis, žuvo mažiausiai trys darbininkai, pranešė Tailando ministrės pirmininkės pavaduotojas. Pasak jo, 81 žmogus įstrigo po griuvėsiais.
Po nelaimės Mianmaro karinė chunta paprašė tarptautinės pagalbos, o taip nutinka retai, todėl baiminamasi, kad gali būti daugybė aukų. Karinė chunta paskelbė nepaprastąją padėtį šešiuose labiausiai nukentėjusiuose regionuose.
AFP žurnalistai matė chuntos vadovą Miną Aungą Hlaingą atvykusį į ligoninę Neipide, kurioje gydomi sužeistieji.
„Norime, kad tarptautinė bendruomenė kuo greičiau suteiktų humanitarinę pagalbą“, – ligoninėje sakė chuntos atstovas Zawas Minas Tunas.
Aukų skaičius dar nežinomas, tačiau tai, kad izoliuota kariškių vyriausybė prašo pagalbos, nors retai tai daro po stichinių nelaimių, rodo, jog aukų gali būti itin daug. Atstovas sakė, kad reikia aukoti kraują pacientams Mandalajuje, Neipide ir Sagainge.
ES pasirengusi suteikti pagalbą Mianmarui ir Tailandui
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį paskelbė, kad Europos Sąjunga (ES) yra pasirengusi padėti Mianmarui ir Tailandui po to, kai šiose Azijos valstybėse įvyko didelis žemės drebėjimas.
„Širdį veriantys vaizdai iš Mianmaro ir Tailando po pražūtingo žemės drebėjimo. Mano mintys yra su aukomis ir jų šeimomis. Europos Koperniko programos palydovai jau padeda gelbėtojams. Esame pasiruošę suteikti daugiau pagalbos“, – U. von der Leyen rašė žinutėje socialinėje platformoje „X“.
Prancūzija taip pat pasirengusi padėti Mianmarui ir Tailandui, kai tik bus pranešta apie tokį poreikį. Apie tai paskelbė penktadienį Šanchajuje besilankantis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas Noelis Barrot.
Diplomatas teigė, kad Tailando sostinėje Bankoke žmonės buvo evakuoti iš Prancūzijos ambasados, prancūzų mokyklų ir kitų su šalimi susijusių pastatų.
Po žemės drebėjimo Mianmaro sostinėje Neipide pranešama mažiausiai apie 20 žuvusiųjų. Tailande žuvo bent trys žmonės, o sugriuvus dangoraižiui dešimtys atsidūrė po griuvėsiais.
7,7 balo stiprumo žemės drebėjimo epicentras buvo į šiaurės vakarus nuo Sagaingo miesto, centrinėje Mianmaro dalyje. Po kelių minučių šią vietą sudrebino 6,4 balo stiprumo pakartotinis smūgis.
Tuo metu Bankoke, Tailando sostinėje, sugriuvo statomas 30 aukščių pastatas. Manoma, kad mažiausiai trys statybininkai žuvo, o po griuvėsiais atsidūrė 81 žmogus.