M. Waltzo komentarai pasirodė praėjus dienai po to, kai žurnalo „The Atlantic“ vyriausiasis redaktorius Jeffrey Goldbergas atskleidė, kad jis buvo įtrauktas į privačių žinučių programėlės „Signal“ grupę, kurioje buvo viceprezidentas J. D. Vance’as, gynybos sekretorius Pete’as Hegsethas, valstybės sekretorius Marco Rubio ir kiti aukšto rango asmenys, aptarinėję „operatyvines detales“ apie planuojamas atakas prieš hučius Jemene.
Per pokalbį su „Fox News“ laidos vedėja M. Waltzas prisiėmė atsakomybę už tai, kad sukūrė grupę „Signal“, tačiau ir toliau bandė nukreipti kaltę, įžeidinėjo „The Atlantic“ žurnalistą ir teigė negalįs paaiškinti, kaip įvyko klaida.
„Tai gėdinga, taip. Ketiname tai išsiaiškinti“, – sakė M. Waltzas ir pridūrė, kad konsultuojasi su Elonu Musku: „Turime geriausius techninius protus, kurie nagrinėja, kaip tai nutiko.“
Kai laidos vedėja paklausė, „kuris darbuotojas atsakingas“ už J. Goldbergo įtraukimą į „Signal“ grupę, M. Waltzas atsakė: „Darbuotojas nebuvo atsakingas. Aš prisiimu visą atsakomybę. Aš sukūriau grupę. Mano darbas – užtikrinti, kad viskas būtų suderinta“.
Kai „Fox News“ vedėja paklausė, kaip J. Goldbergo numeris buvo įtrauktas į grupę, M. Waltzas atsakė: „Nejaugi jums nepasitaikė tokio atvejo, kai turite įsivedę kokio nors asmens kontaktinę informaciją, jo pavardę, bet telefono numeris – visai kito žmogaus? Aišku, kad nepastebėjau šio nevykėlio grupėje. Pagalvojau, kad tai kažkas kitas. Bandome išsiaiškinti, ar jis tyčia apsimetė kitu žmogumi, ar taip nutiko dėl kažkokio techninio nesklandumo.“
M. Waltzas nepateikė jokios informacijos, kaip J. Goldbergas galėjo „sąmoningai“ patekti į grupę.
Prieš tai jis nurodė, kad J. Goldbergo nepažįsta ir su juo nesusirašinėjo, bei jį pavadino „žurnalizmo padugne“. Taip pat M. Waltzas kritikavo žiniasklaidą dėl šiam incidentui rodomo didelio dėmesio.
Trumpas nesklandumu vadina pažeidimą
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį atmetė atsitiktinį žurnalisto įtraukimą į grupinį pokalbį apie antskrydžius Jemene kaip „nesklandumą“ ir, nepaisydamas stulbinančio pažeidimo, laikėsi išvien su savo nacionalinio saugumo komanda.
D. Trumpo administracija patiria vis didesnį spaudimą po pirmadienį pasirodžiusios žurnalo „The Atlantic“ vyriausiojo redaktoriaus Jeffrey’io Goldbergo publikacijos apie pokalbį susirašinėjimo programėlėje „Signal“.
Pokalbyje apie atakas prieš Irano remiamus hučių sukilėlius dalyvavo kai kurie aukščiausio rango administracijos pareigūnai, įskaitant gynybos sekretorių P. Hegsethą, viceprezidentą J. D. Vance’ą ir patarėją nacionalinio saugumo klausimias M. Waltzą.
D. Trumpas, kuris sausio mėnesį grįžo į prezidento postą, transliuotojui NBC telefonu duotame interviu pareiškė, kad šis pažeidimas yra „vienintelis nesklandumas per du mėnesius, ir paaiškėjo, jog jis nebuvo rimtas“. Prezidentas pridūrė, kad M. Waltzas, kuris yra jo aukščiausias saugumo pareigūnas Baltuosiuose rūmuose, „išmoko pamoką, jis geras žmogus“.
J. Goldbergas sakė, kad iš vartotojo, įvardyto kaip Michaelas Waltzas, gavo prisijungimo prie „Signal“ užklausą. Tačiau D. Trumpas tvirtino, kad „telefonu naudojosi vienas iš Michaelo žmonių. Ten jo numerį turėjo darbuotojas“.
Baltieji rūmai antrąją skandalo dieną priešinosi stipriau, nors pirmadienį patvirtino duomenis apie pažeidimą.
Spaudos sekretorė Karoline Leavitt antradienį tinkle „X“ paskelbtame įraše nurodė, kad „nebuvo aptariami jokie „karo planai“, o susirašinėjimo grupėje „nebuvo išsiųsta jokia įslaptinta medžiaga“. Ji taip pat užsipuolė J. Goldbergą kaip esą „gerai žinomą dėl savo sensacingų išvedžiojimų“.
Tuo metu P. Hegsethas – buvęs „Fox News“ laidų vedėjas, kuris neturi vadovavimo tokiai didžiulei organizacijai, kaip Pentagonas, patirties – vėlai pirmadienį taip pat aiškino, kad „niekas nesiuntė žinučių apie karo planus“.
Tačiau aukšto rango demokratai pasmerkė pažeidimą ir pareiškė, kad tai galimai neteisėta, bei paragino atlikti tyrimą siekiant išsiaiškinti, kodėl pareigūnai jautrioms diskusijoms naudojo komerciškai prieinamą programėlę.