Kaip nurodė naujienų agentūros AFP žurnalistas, mieste girdėjosi smarkios šūvių papliūpos po to, kai kovotojai nusileido nuo kalno, esančio į šiaurę nuo miesto – kai kurie nešdamiesi ant pečių raketinius granatsvaidžius.

ISIL yra nugalėti ir šiuo metu bėga“, - rašoma Kurdistano regiono saugumo tarybos pranešime.

Skelbia kurdų kovotojų pergalę prieš „Islamo valstybę“ Sindžare

Irako kurdiškojo regiono prezidentas Massoudas Barzani penktadienį pareiškė, kad šiaurinis Sindžaro miestas buvo išvaduotas iš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų per kurdų pajėgų puolimą, kurį palaikė JAV vadovaujamos koalicijos aviacijos smūgiai.

„Sindžaro išvadavimas padarys didelį poveikį (pastangoms) išvaduoti Mosulą“, – M.Barzani sakė žurnalistams ant Sindžaro kalno, nuo kurio atsiveria vaizdas į Sindžaro miestą.

Šis puolimas gali suteikti esminį postūmį Irako vyriausybės pastangose susigrąžinti Mosulą, kuris yra didžiausias IS kontroliuojamas miestas Irake.

Kurdai, palaikomi JAV vadovaujamos koalicijos aviacijos smūgių, ketvirtadienį atkirto Sindžarą iš rytų ir vakarų, pradėję puolimą prieš IS, kuris gali suteikti itin svarbų postūmį pastangoms įveikti šią džihadistų grupuotę.

Kai kurių namų dienos Sindžare buvo aprašinėtos džihadistų grafičiais, o gatvėse buvo paliktų statinių, veikiausiai prikrautų sprogmenų.

„Užėmę Sindžarą galėsime atkirsti tą ryšio liniją ir, kaip manome, apriboti (IS) galimybes apsirūpinti ištekliais. Tai kritiškai svarbus pirmasis žingsnis Mosulo išvadavimo link“, – sakė JAV pulkininkas Steve'as Warrenas, tarptautinės operacijos prieš IS atstovas.

DELFI primena, kad ketvirtadienį Irako kurdų pajėgos pradėjo didelį puolimą prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ Sindžaro mieste, per kurį eina svarbus kovotojų aprūpinimo kelias, pranešė vienas aukšto rango kariškis.

Per Sindžaro miestą eina svarbus IS aprūpinimo kelias, jungiantis Mosulą – pagrindinį džihadistų kontroliuojamą miestą Irako šiaurėje – ir Siriją, kur šis judėjimas taip pat kontroliuoja dideles teritorijas.

Jeigu ši jungtis būtų nutraukta, tai smarkiai pablogintų džihadistų galimybes permetinėti kovotojus ir atsargas tarp abiejų šalių.

Autonominio kurdų regiono saugumo taryba nurodė, kad iki 7,5 tūkst. pešmergų (kurdų sukarintų pajėgų narių) dalyvauja naujoje operacijoje, per kurią siekiama atsikovoti Sindžarą „ir nustatyti reikšmingą buferinę zoną, kad tas (miestas) ir jo gyventojai būtų apsaugoti nuo artilerijos apšaudymų“.

IS užėmė Sindžaro regioną 2014 metų rugpjūtį. Sindžaras yra jezidų religinės bendruomenės pagrindinis centras, o džihadistai prieš tą mažumą surengė žudynių, pavergimo ir žaginimų kampaniją, kuri, kaip nurodo Jungtinės Tautos, galbūt prilygsta genocidui.

Tūkstančiai jezidų buvo įstrigę ant Sindžaro kalno, esančio prie to miesto, o pagalba tiems žmonėms buvo vienas iš pagrindinių argumentų, kuriais Vašingtonas grindė savo sprendimą pradėti aviacijos bombardavimo kampaniją prieš IS praeitais metais.

Jungtinės Valstijos sakė, kad tas puolimas tikriausiai gali būti prilygintas genocidui, o ketvirtadienį JAV Holokausto memorialinis muziejus atkartojo tą poziciją savo ataskaitoje, kurioje pateikiama duomenų apie „Islamo valstybės“ kovotojų tikriausiai vykdytus jezidų žaginimus, kankinimus ir žudymus.

Pagalba jezidams, kurių unikalų tikėjimą radikalūs IS sunitai laiko eretišku, buvo vienas iš pagrindinių Vašingtono argumentų praeitais metais priimant sprendimą pradėti bombardavimo kampaniją prieš džihadistus.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (772)