Po atakos Rambujė – už 60 km į pietvakarius nuo Prancūzijos sostinės esančiame turtingame miestelyje – užpuoliką nušovė policininkai, su anonimiškumo sąlyga sakė minėtas šaltinis.
Jis pridūrė, kad išpuolis buvo įvykdytas apie 14 val. 20 min. vietos (15 val. 20 min. Lietuvos) laiku apsaugotame nuovados vestibiulyje.
48 metų moteriai buvo dukart durta peiliu į gerklę, nurodė šaltinis.
Į įvykio vietą vyksta Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas ir premjeras Jeanas Castexas.
Užpuolikas buvo 36 metų amžiaus, saugumo tarnyboms apie jį nebuvo žinoma, naujienų AFP sakė su tyrimo eiga susipažinę šaltiniai.
Prancūzijos nacionalinė antiteroristinė prokuratūra nurodė dėl šio incidento pradėjusi tyrimą, kuriame dalyvaus ir Prancūzijos vidaus žvalgybos tarnyba DGSI.
Pastaraisiais metais Prancūzija susiduria su daugybe radikalių islamistų išpuolių, pareikalavusių šimtų gyvybių.
Virtinė išpuolių
Per pastaruosius kelerius metus įvykdyta virtinė atakų atgaivino susirūpinimą dėl radikalaus islamo plitimo Prancūzijoje bei imigracijos.
Rugsėjį vienas pakistanietis sužeidė du žmones mėsos kapokle prie satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“, paskelbusio pranašą Mohammedą vaizduojančių karikatūrų, buvusios redakcijos.
Spalio 16 dieną jaunas čečėnas pabėgėlis nupjovė galvą mokytojui Samueliui Paty, parodžiusiam savo mokiniams tų karikatūrų.
Spalio 29 dieną trys žmonės buvo nužudyti, kai neseniai atvykęs tunisietis peiliu užpuolė žmones Viduržemio jūros pakrantėje esančio Nicos miesto bažnyčioje.
Tos atakos buvo įvykdytos po islamistų ekstremistų siautėjimo 2015-aisiais, prasidėjusio nuo „Charlie Hebdo“ darbuotojų žudynių jų biure tų metų sausį.
2015 metų lapkričio 13-ąją per koordinuotas džihadistų atakas Paryžiaus koncertų salėje „Bataclan“, nacionaliniame stadione, keliuose baruose ir restoranuose žuvo 130 žmonių, dar 350 buvo sužeisti. Tai buvo kruviniausias taikos metu Prancūzijoje įvykdytas išpuolis.
2016-aisiais minint Bastilijos paėmimo dieną Nicoje vienas vyras sunkvežimiu įsirėžė į minią ir nužudė 86 žmones.
Prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybė priėmė teisės aktus, skirtus pažaboti radikalių islamistų veiklą Prancūzijoje. Ši iniciatyva sukėlė pasipiktinimą kai kuriose musulmoniškose šalyse.