Kaip teigia vietiniai aktyvistai, pastarosiomis savaitėmis Maško Piro genties žmonės ieškodami maisto išeidavo iš atokios Amazonės atogrąžų miškų zonos Peru teritorijoje, rašo „Sky News“.

Pasak organizacijos „Survival International“ atstovų, įamžinti vaizdai verčia pareikalauti, kad miškų kirtėjai tuojau pat išvyktų ir atsisakytų planų pradėti darbą genties gyvenamojoje teritorijoje, esančioje už keleto kilometrų nuo tos Pjedraso upės pakrantės vietos, kurioje buvo nufotografuoti susirinkę čiabuviai.

Į teritoriją yra nusitaikiusios kelios atitinkamas koncesijos sutartis sudariusios medienos ruošos kompanijos, bet pastarosiomis dienomis buvo suskaičiuota ne mažiau kaip 50 Maško Piro genties žmonių, besiartinančių prie Monte Salvado kaimo, kuriame gyvena kitos genties (Yine) atstovai.

Tarp dviejų natūralaus miško rezervatų Madre de Dioso regione gyvenantys Maško Piro čiabuviai retai palieka savo buveinę ir beveik nebendrauja net su kaimyninėmis gentimis, nurodoma „Survival International“ pranešime.

„Tenka kalbėti apie bręstančia humanitarinę katastrofą. Miškų kirtimo bendrovės privalo pasišalinti, o Maško Piro teritoriją būtina patikimai apsaugoti“, – sakė organizacijos direktorė Caroline Pearce.

„Survival International“ duomenimis, „Canales Tahuamanu“, vienos iš teisę dirbti regione turinčių bendrovių, nutiestų kelių bendras ilgis jau viršija 200 kilometrų. Keliais bendrovei priklausantys sunkvežimiai gabena medieną.

„Canales Tahuamanu“ atstovas Limoje neatsakė į naujienų agentūros „Reuters“ prašymą pakomentuoti situaciją.

Kompanija turi Miškų valdymo tarybos išduotą sertifikatą, pagal kurį gali eksploatuoti 53 tūkst. hektarų ploto miškingą Madre de Dioso teritoriją, išgaudama iš jos kedro ir raudonmedžio medieną.

Birželio 28 d. Peru vyriausybė pranešė apie vietos gyventojų pastebėtus Maško Piro gentainius, besibūriuojančius prie Pjedraso upės už 150 kilometrų nuo Puerto Maldonado, Madre de Dioso departamento sostinės.

Maško Piro genties atstovai buvo pastebėti ir netoli sienos su Brazilija, nurodė Rosa Padilha iš Brazilijos katalikų bažnyčios Akrės valstijoje įsteigtos Čiabuvių misionierių tarybos.

„Jie bėga nuo Peru vykstančio miško kirtimo, – nurodė R. Padilha. – Tie žmonės neturi ramybės, jie visada įsitempę, jie nuolatos priversti bėgti.“

Už genties teisių į gyvenamąją teritoriją užtikrinimą pasisakė ir Alfredo Vargas Pio, vietinės čiabuvių gynimo organizacijos FENAMAD prezidentas.

„Tai nenuginčijamas įrodymas, kad teritorijoje, kurios vyriausybė ne tiktai neapsaugojo, bet netgi pardavė ją medienos ruošos įmonėms, gyvena daug Maško Piro genties žmonių“, – nurodė jis.

„Medienos ruošos įmonių darbininkai galėjo užnešti naujų ligų, keliančių grėsmę Maško Piro populiacijai, be to, didėja pavojus patirti smurtą, todėl labai svarbu, kad Maško Piro teisės į teritoriją būtų pripažįstamos ir saugomos įstatymų“, – pridūrė jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)