Žiniasklaidos magnato karstas, papuoštas baltomis ir raudonomis rožėmis, buvo vežamas per miestą nuo jo vilos Arkorėje iki miesto gotikinės katedros, susirinkę gedintieji palydėjo jį modami ir plodami. Garbės sargybos lydimas karstas buvo įneštas į katedrą, iš paskos ėjo šeimos nariai.
Aikštėje įrengtuose didžiuliuose ekranuose tūkstančiai magnato rėmėjų, įskaitant jo Monzos futbolo klubo delegaciją, stebėjo, kaip arkivyskupas Mario Delpini vadovauja atsisveikinimo su pirmadienį mirusiu S. Berlusconi ceremonijai. „Kai žmogus yra politikas, jis mėgina laimėti. Yra jį aukštinančiųjų ir tokių, kurie negalėjo jo pakęsti“, – savo homilijoje sakė M. Delpini. „Tačiau ką galime pasakyti apie Silvio Berlusconi šią atsisveikinimo ir maldos akimirką? Jis buvo žmogus, troškęs gyventi, troškęs meilės ir džiaugsmo“, – kalbėjo arkivyskupas.
Italų vienodai dievinamas ir nekenčiamas S. Berlusconi sirgo kelerius metus, tačiau ir toliau buvo savo dešiniosios partijos „Forza Italia“, įeinančios į ministrės pirmininkės Giorgios Meloni koalicinę vyriausybę, vadovas. Jis mirė būdamas 86 metų.
Laidotuvėse dalyvavo Italijos prezidentas Sergio Mattarella, premjerė G. Meloni ir valdančiosios koalicijos partneris Matteo Salvini, kraštutinių dešiniųjų „Lygos“ vadovas, Europos Sąjungą atstovavo ekonomikos komisaras Paolo Gentiloni. Taip pat dalyvavo Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, Kataro emyras šeichas Tamimas bin Hamadas Al Thani ir Irako prezidentas Abdelis Latifas Rashidas.
S. Berlusconi, laikomas populizmo pradininku ne tik Italijoje, bet ir plačiau Europoje, buvo ilgiausiai Italijos pokario istorijoje valdęs premjeras, pernai perrinktas į Senatą, tačiau įsivėlęs į daugybę teisinių ir sekso skandalų bei išgarsėjęs prieštaringai vertinamais pasisakymais tarptautinėje arenoje. Jis laikė prezidentą Vladimirą Putiną savo draugu, bet Rusijos lyderis negalėjo atvykti į Italiją, nes išduotas tarptautinis jo arešto orderis.
Laidotuvėse dalyvavo S. Berlusconi 33 metų draugė Marta Fascina, su kuria jis pernai surengė netikras vestuves, buvusi prie jo lovos, kai politiką priveikė retos formos kraujo vėžys. Prie jos prisidėjo ir viena iš dviejų buvusių S. Berlusconi žmonų ir penki vaikai, kai kurie jų padėjo valdyti jo imperiją, neseniai įvertintą maždaug 7 mlrd. JAV dolerių.
Pagerbiant lyderį, nuo pirmadienio iki pusės stiebo nuleistos vėliavos visuose viešuosiuose pastatuose, parlamento darbas sustabdytas trims dienoms, vyriausybė trečiadienį paskelbė nacionaline gedulo diena – pirmą kartą dėl buvusio ministro pirmininko.
Tai supykdė tuos, kurie niekino S. Berlusconi, kaltino jį sukčiavimu, korupcija ir siekiu priimti įstatymus, kurie apsaugotų jo interesus. Senatorius Andrea Crisanti „griežtai“ pasisakė prieš tokį pagerbimą „asmens, kuris negerbė valstybės“, ir priminė, jog 2013 m. S. Berlusconi buvo nuteistas dėl mokestinio sukčiavimo.
Savo viloje Arkorėje netoli Milano S. Berlusconi pastatė faraonų įkvėptą marmurinį mauzoliejų šeimos nariams ir draugams. Šeima ketina kremuoti jo palaikus ir palaidoti pelenus šiame mauzoliejuje, pranešė Italijos žiniasklaida.