„Italija yra puiki demokratinė šalis... kuri žino, kaip pasirūpinti savimi ir kartu gerbti savo Konstituciją“, – sakė S. Mattarella, Italijoje labai gerbiamas moralinis autoritetas, nepaisant to, kad jo vaidmuo iš esmės yra formalus.

E. Muskas – atlikęs svarbų vaidmenį perrenkant Donaldą Trumpą JAV prezidentu – antradienį pakomentavo Italijos teisėjų sprendimą, sudavusį smūgį prieštaringai vertinamam Romos susitarimui su Albanija dėl migrantų reikalų tvarkymo.

„Šie teisėjai turi trauktis“, – parašė turtingiausias pasaulio žmogus jam priklausančiame socialiniame tinkle „X“.

S. Mattarella aiškiai neįvardijo E. Musko, tačiau sakė, kad „bet kas – ypač jei ruošiasi, kaip skelbiama, užimti svarbias pareigas draugiškos sąjungininkų šalies vyriausybėje – turi gerbti (kitos šalies) suverenitetą ir neturėtų užsiimti pamokymais“.

D. Trumpas paskyrė E. Muską vienu iš naujojo „Vyriausybės efektyvumo departamento“, kuriam pavesta apkarpyti Vašingtono biurokratiją, vadovų.

E. Muskas palaiko glaudžius ryšius su kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Italijos ministre pirmininke Giorgia Meloni ir vicepremjeru Matteo Salvini, antiimigracinės partijos vadovu.

S. Mattarellos pareiškimas nuskambėjo, kai E. Muskas trečiadienį „X“ paskelbė dar vieną komentarą, kuriame teisėjų sprendimą pavadino „nepriimtinu“ ir paklausė, ar „Italijos žmonės gyvena demokratijoje, ar sprendimus priima nerinkta autokratija“?

Vėliau E. Muskas kalbėjosi su G. Meloni ir išsakė jai savo „pagarbą“ S. Mattarellai, teigiama milijardieriaus atstovo spaudai pranešime, kuris buvo paskelbtas per Italijos naujienų agentūrą ANSA.

„Nepaisant to, jis pabrėžia, kad Italijos Konstitucijos pirmoji pataisa saugo žodžio laisvę“, – sakoma pranešime.

Prieš metus Italija pasirašė susitarimą su Albanija, pagal kurį prieglobsčio prašytojai, kuriuos Italijos valdžios institucijos sulaikė Viduržemio jūroje ir kurie, kaip nuspręsta, yra iš vadinamųjų „saugių“ šalių, būtų apgyvendinami ne ES šalyje, kol nagrinėjami jų prašymai, tačiau ši schema susidūrė su teisiniais iššūkiais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)