Pchenjane vykusiame posėdyje dalyvavo aukščiausiojo rango šalies saugumo pareigūnai, tarp jų – ginkluotųjų pajėgų vadas ir kiti kariuomenės atstovai, taip pat valstybės saugumo ir gynybos ministrai.

„Jis nustatė skubių karinių veiksmų kryptį ir svarbias užduotis, kurias būtina atlikti, taikant karo atgrasymo priemones ir naudojantis savigynos teise“, – pranešė centrinė Korėjos naujienų agentūra (KCNA).

Posėdis buvo sušauktas po to, kai branduoliniais ginklais ginkluota Šiaurės Korėja apkaltino Seulą virš jos sostinės skraidinus bepiločius orlaivius ir pasienyje dislokavo karių kontingentą, o Pietų Korėja pirmadienį paskelbė esanti „visiškai pasirengusi“ tam atvejui, jei į ją būtų pradėta šaudyti.

Pchenjane vykusiame posėdyje dalyvavę pareigūnai išklausė pranešimą apie „rimtas priešų provokacijas“, pranešė KCNA – tikėtina, kad buvo kalbama apie dronų skrydžius.

Valstybinės žiniasklaidos teigimu, Kim Jong Unas posėdyje „pareiškė tvirtą politinę ir karinę poziciją“.

Šiaurės Korėja kaltina Seulą į sostinę pasiuntus bepiločių orlaivių, kad šie mėtytų propagandines skrajutes, pilnas „kurstančių paskalų ir nesąmonių“, o sekmadienį perspėjo, kad, jei bus pastebėtas dar vienas dronas, tai bus laikoma „karo paskelbimu“.

Seulo kariuomenė pirmiau neigė savo atsakomybę už šiuos skrydžius – buvo manoma, kad juos organizavo Pietų Korėjoje veikiančios aktyvistų grupuotės, nuo seno paprastai oro balionais į šiaurę siųsdavusios propagandos ir JAV valiutos.

Jungtinių Tautų vadovybė, stebinti paliaubas, kurias paskelbus buvo nutraukti aktyvūs 1950–1953 m. Korėjos karo koviniai veiksmai, teigė, kad jai yra žinoma apie Šiaurės Korėjos pareiškimus.

„Vadovybė šiuo metu tiria šį įvykį, griežtai vadovaudamasi Paliaubų sutartimi“, – pranešė ji.

Abi Korėjos formaliai tebekariauja.

„Yonhap“: Šiaurės Korėja susprogdino į Pietų Korėją vedančių kelių atkarpas

Šiaurės Korėja susprogdino keletą ją su pietumis jungiančių kelių atkarpų, remdamasi Seulo kariuomenės suteikta informacija antradienį pranešė „Yonhap“.

Pchenjanas prieš keletą dienų pažadėjo aklinai uždaryti savo sieną ir sustiprinti jos apsaugą.

„Šiaurės Korėja susprogdino kai kurias Kionijsono ir Tonhe kelių atkarpas į šiaurę nuo Karinės demarkacinės linijos“, – pranešė jungtinis štabas, pridurdamas, kad Pietų Korėja atsakydama į šiuos veiksmus pati sustiprino savo kariuomenės parengtį, teigiama naujienų agentūros „Yonhap“ pranešime.

Pasiuntė perspėjimą Pietų Korėjai

Įtakingoji Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo antradienį pareiškė, kad šalis turi „aiškių įrodymų“, jog už dronų skrydžius virš Pchenjano yra atsakinga Seulo kariuomenė ir perspėjo apie atsakomuosius veiksmus.

„Mes gavome aiškių įrodymų, kad gangsteriai iš (Pietų Korėjos) kariuomenės ir yra pagrindiniai kaltininkai“, – kalbėjo pagrindinė Šiaurės Korėjos atstovė spaudai Kim Yo Jong, pridurdama, kad „provokatoriams tai brangiai kainuos“.

Rusija tvirtina, kad gynybos pakto su Šiaurės Korėja prasmė yra aiški

Kremlius antradienį pareiškė, kad Rusijos gynybos pakto su Šiaurės Korėja prasmė esą yra aiški.

Toks komentaras nuskambėjo po to, kai paaštrėjo įtampa dėl Pchenjano sprendimo sunaikinti kelius, vedančius į Pietų Korėją.

Antradienį Šiaurės Korėja susprogdino kai kurias simbolinių kelių atkarpas, o tai paskatino Seulą sureaguoti ir surengti „atsakomosios ugnies“ operaciją.

Paklaustas apie birželio mėnesį tarp Rusijos ir Šiaurės Korėjos pasirašytą sutartį, kuri numato „abipusę pagalbą“ tuo atveju, jei kuri nors iš šalių susidurtų su agresija, Kremlius teigė, kad formuluotės „tikslinti nereikia“. „Tai gana aišku. Pagrindinis dalykas yra tas, kad sutartis numato strateginį, gilesnį bendradarbiavimą visose srityse, įskaitant saugumą“, – tvirtino atstovas Dmitrijus Peskovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sutartį pasirašė per vizitą Pchenjane, kur lyderis Kim Jong Unas jį išgyrė kaip „brangiausią“ Šiaurės Korėjos draugą.

Vakarai mano, kad Šiaurės Korėja tiekia Rusijai ginklus, skirtus naudoti jos kare prieš Ukrainą. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjusią savaitę apkaltino Pchenjaną į šalį siunčiant karius.

V. Putinas įstatymų leidėjams yra nusiuntęs teisės akto projektą, ratifikuojantį susitarimą su Šiaurės Korėja, tačiau daugybė detalių lieka neaiškios, įskaitant tai, ar Pchenjaną apimtų Rusijos branduolinis skėtis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją