Informaciją apie pasiektą susitarimą Izraelio visuomeniniam radijui patvirtino turizmo ministras Yarivas Levinas, o naujienų agentūrai AFP- A. Liebermano atstovas spaudai.
Prisijungus „Yisrael Beitenu“, premjero Benjamino Netanyahu koalicija parlamente turės 66 deputatus, o A. Liebermanas bus paskirtas gynybos ministru.
57 metų A. Liebermanas yra vienas labiausiai visuomenę skaldančių Izraelio politikų.
Per tris dešimtmečius jis kartais būdavo B. Netanyahu artimiausias sąjungininkas, o kartais – pikčiausias priešas.
A. Liebermanas, kuris yra gimęs anuomet dar sovietinėje Moldovoje, kėlė klausimus dėl Izraelio arabų mažumos ištikimybės, kritikavo palestiniečius ir ginčijosi su Izraelio kritikais užsienyje, tad kartais atstumdavo Izraelio sąjungininkus, tuo pačiu metu tapdamas įtakingu balsu tėvynėje.
A. Liebermanas išgarsėjo kaip B. Netanyahu sėkmingos kampanijos už premjero postą 1996 metais architektas, o vėliau tapo B. Netanyahu administracijos vadovu. Šis įtakingas užkulisinis veikėjas gyvena žydų gyvenvietėje Vakarų Krante.
Praeityje A. Liebermanas stūmė įstatymų projektus, kurie, pasak kritikų, buvo diskriminaciniai Izraelio arabų atžvilgiu. Tarp tų siūlymų buvo nesėkmingas bandymas įvesti reikalavimą, kad izraeliečiai pasirašytų ištikimybės priesaiką ir kad priešingu atveju iš jų būtų atimta pilietybė. Jis skeptiškai vertindavo taiką su palestiniečiais, o dabar stumia pasiūlymą įvesti mirties bausmę arabams, nuteistiems už teroro aktus.
Griežta A. Liebermano linija ilgą laiką kelia prieštaringus vertinimus. Praėjusį dešimtmetį, kaip vyriausybės ministras, jis ragino išsprogdinti palestiniečių degalines, bankus ir prekybinius centrus. Jis sakė, kad buvęs Egipto prezidentas Hosni Mubarakas gali „eiti pragaran“, o kartą net grasino susprogdinti Asuano užtvanką.
Jis taip pat vadovavo nesenam parlamento vajui neleisti arabų partijoms dalyvauti rinkimuose, bet tokį žingsnį atšaukė Izraelio Aukščiausiasis Teismas.
A. Liebermanas buvo ministras dviejose Izraelio centristų vyriausybėse, bet buvo atleistas dėl nepritarimo pasitraukimui iš Gazos Ruožo 2005 metais ir atsistatydino protestuodamas prieš taikos derybų pradžią 2007 metais konferencijoje Anapolyje Merilande. Jo planas už Izraelio sienų perbraižymą taip pat reikštų kai kurių žydų gyvenviečių, galbūt net tos, kur jis gyvena, panaikinimą.
Jo atėjimas į vyriausybę tokiu metu, kai Izraelio ir palestiniečių taikos pastangos yra smarkiai įšalusios, dar labiau atitolintų viltis atgaivinti šias derybas.
Premjerą jau kritikuoja jo artimiausi sąjungininkai, JAV ir svarbios Europos šalys, už nepakankamas pastangas deryboms atgaivinti.