Šie žmonės prieš tai jau gyveno Vakarų Krante. Bendras jų skaičius apima 1,2 tūkst. „dokumentų neturinčiais“ laikomų žmonių, kurie nebuvo įregistruoti Palestinos gyventojų registre, ir dar 2,8 tūkst. žmonių, kurie anksčiau buvo laikomi Gazos Ruožo gyventojais.
Izraelio gynybos ministras Benny'is Gantzas teigė patvirtinęs prašymus „humanitariniu“ pagrindu ir tai yra dalis jo „politikos ekonomikai stiprinti ir palestiniečių Judėjoje ir Samarijoje gyvenimui gerinti“.
Judėja ir Samarija – bibliniai terminai, naudojami apibūdinti pietinį ir šiaurinį Vakarų Krantą.
Izraelis yra okupavęs Vakarų Krantą nuo 1967 m. vykusio Šešių dienų karo ir turi visišką didžiosios šios teritorijos dalies administracinę kontrolę.
Patvirtinus prašymus, tūkstančiai žmonių įgis teisę gauti Palestinos gyventojų registro asmens tapatybės dokumentus ir pakeisti savo gyvenamosios vietos adresą.
Izraelio karuomenės padalinys, atsakingas už civilinius reikalus okupuotose Palestinos teritorijose, naujienų agentūrai AFP sakė, kad Izraelis nėra patvirtinęs naujų palestiniečių prašymų deklaruoti gyvenamąją vietą Vakarų Krante nuo 2009 m.
Izraelio valdančioji koalicija, kuri birželį nutraukė dešiniųjų premjero Benjamino Netanyahu 12 metų trukmės valdymą, teigia esanti įsipareigojusi pagerinti žmonių gyvenimus Vakarų Krante.
Neįskaitant aneksuotos Rytų Jeruzalės, maždaug 475 tūkst. Izraelio žydų gyvena Vakarų Krante esančiose gyvenvietėse, kurios pagal tarptautinę teisę laikomos neteisėtomis ir yra teritorijose, kurias palestiniečiai laiko savo būsimos valstybės dalimi.
Naujasis Izraelio premjeras Naftalis Bennettas priešinasi palestiniečių valstybingumui ir iki šiol atmetė oficialių taikos derybų galimybę su palestiniečių vadovybe savo kadencijos metu. Vietoj to jis teigia norįs susitelkti į ekonomikos gerinimą.