Tokį sprendimą Japonija padarė praėjus lygiai metams po to, kai 2006 metų spalio 9 dieną Šiaurės Korėja įvykdė branduolinį bandymą.

Ketinimą pratęsti sankcijas Japonija motyvuoja per menka Šiaurės Korėjos pažanga sprendžiant Japonijos piliečių, pagrobtų Šiaurės Korėjos sostinėje Pchenjane, problemą.

2002 metais Šiaurės Korėja pripažino, kad ji yra pagrobusi 13 Japonijos piliečių. Penki iš jų grąžinti Japonijai. Kiti aštuoni, kaip tikina Šiaurės Korėja, yra mirę. Tačiau japonai nori tikslių įrodymų, kad jų piliečiai mirę. Be to, esama įtarimų, kad Šiaurės Korėja yra pagrobusi daugiau japonų nei skelbiama.

Tačiau Nobutaka Machimura, Japonijos ministrų kabineto vyriausiasis sekretorius, pažymėjo, kad Japonijos piliečių pagrobimas nebuvo vienintelė priežastis, dėl ko buvo nutarta pratęsti sankcijas Šiaurės Korėjai.

N. Machimuros teigimu, pusmečiui prailginti sankcijas nutarta ir dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

Tiesa, Šiaurės Korėja uždarė pagrindinį reaktorių ir praėjusią savaitę nustatė tvarką, pagal kurią iki metų pabaigos bus sustabdomi ir išmontuojami visi branduoliniai įrenginiai.

Tačiau, kaip pareiškė Japonijos ministrų kabineto vyriausiasis sekretorius, jo atstovaujama šalis norėjo matyti konkrečius Pchenjano žingsnius apribojant branduolinę programą.

Kad pusei metų būtų pratęstos sankcijos Šiaurės Korėjai, dar reikia parlamento pritarimo, tačiau opozicija tam jau davė sutikimą.

Japonija sankcijas kaimyninei valstybei įvedė praėjusį spalį, kai Šiaurės Korėja įvykdė branduolinius bandymus.