Praėjus pusantrų metų po šios katastrofos, be namų tebėra likę apie 325 tūkst. žmonių. Kai kuriuose rajonuose atlikta mažai atstatymo darbų, pažymima pranešimuose.

2011 metų kovą šiaurės rytinę Japonijos dalį supurčius stipriam žemės drebėjimui ir kilus cunamiui, žuvo arba be žinios dingo apie 19 tūkst. žmonių.

Vyriausybė patvirtino kelis papildomus biudžetus atstatymo darbams nukentėjusiuose rajonuose finansuoti. Tačiau vienas vyriausybės auditas nustatė, kad šie pinigai buvo naudojami ir nesusijusiems projektams, teigiant, kad jie paskatins nacionalinės ekonomikos atsigavimą.

Šios audito išvados pasirodė tuo metu, kai Japonijoje kilo pasipiktinimas atstatymo darbų tempais.

Žvejybos uostamiesčio Rikudzentakatos, kur buvo sugriauta beveik pusė namų, mero pavaduotojas Takashi Kubota naujienų agentūrai „Associated Press“ sakė, kad sugriautame miesto centre „iki šiol nebuvo pastatytas nė vienas naujas namas“.

„Per 19 mėnesių iš esmės niekas nepasikeitė“, - sakė jis.
Pirmadienį kalbėdamas parlamente Japonijos ministras pirmininkas Yoshihiko Noda pažadėjo, kad šios problemos bus sprendžiamos.
„Šiuo metu girdisi daug kritikos dėl to, kaip buvo leidžiamas atstatymui skirtas biudžetas“, - sakė jis.

„Turime nuoširdžiai įsiklausyti į raginimus didžiausią prioritetą skirti nelaimės rajonų atstatymui. Mes deramai skirsime lėšų tiems biudžeto punktams, kurie tikrai reikalingi nelaimės nuniokotiems rajonams, ir griežtai ribosime kitus punktus“, - tvirtino Y. Noda.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)