Izraelio užsienio reikalų ministerija apkaltino jį kurstant „religinę ir nacionalistinę neapykantą žydų tautai ir Izraeliui“.

Izraelio ambasadorius Davidas Friedmanas savo ruožtu pareiškė, kad M. Abbasas „pasiekė dar žemesnį lygį“, o JAV prezidento Donaldo Trumpo pasiuntinys Jasonas Greenblattas nurodė, kad „ant tokių pamatų negalima pasiekti taikos (Palestinoje)".

Jau anksčiau antisemitizmu kaltintas M. Abbasas šiuos komentarus išsakė savo kalboje pirmadienio vakarą vykusiame retame Palestinos Nacionalinės Tarybos susitikime. Jis užsiminė, kad žydų bankininkų veikla kurstydavo priešiškumą šiai tautai.

„Nuo XI amžiaus iki Vokietijoje vykusio Holokausto į Vakarų ir Rytų Europą atvykę žydai buvo masiškai žudomi kas 10–15 metų. Kodėl taip nutikdavo? Jie sako, „todėl kad esame žydai“, – aiškino jis šimtams delegatų.

Tada M. Abbasas paminėjo žydų autorių parašytas „trys knygas“ ir pateikė jas kaip įrodymą, kad „priešiškumas žydams kyla ne dėl jų religijos, o dėl jų visuomeninės funkcijos, susijusios su bankais ir palūkanomis“.

Pasak palestiniečių lyderių, padėtis iš esmės skiriasi arabų valstybėse, kur žydai esą nesusidūria su panašiais persekiojimais.

D. Friedmanas savo ruožtu vėlyvą antradienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad M. Abbsas „pasiekė dar žemesnį lygį, paaiškindamas daugelį metų vykusį žydų naikinimą jų „visuomeniniu elgesiu, susijusiu su palūkanomis ir bankais“.

„Visi tie, kas galvoja, kad Izraelis yra priežastis, dėl kurios neturime taikos, susimastykite“, – pridūrė jis.

J. Greenblattas tuo tarpu pavadino M. Abbaso pareiškimus „apgailėtinais, keliančiais sielvartą ir baisiai apmaudžiais“ bei paragino juos „besąlygiškai pasmerkti“.

Izraelio užsienio reikalų ministerijos atstovas Emmanuelis Nahshonas naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad Palestinos lyderio „antisemitizmas“ yra „net labiau sukrečiantis, žinant, kad jis teigia norįs pasiekti taiką su Izraeliu“.

Šis skandalas kilo smarkiai paaštrėjus santykiams tarp JAV ir Palestinos vadovybės dėl kontroversiškų Vašingtono planų iki gegužės 14-osios perkelti savo ambasadą Izraelyje iš Tel Avivo į Jeruzalę.

Šiuo žingsniu pasipiktinę palestiniečiai, laikantys rytinę Jeruzalės dalį savo būsimąja sostine, rengė masinius protestus, o M. Abbasas nutraukė ryšius su D. Trumpo administracija.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)