Tai buvo pirmasis Japonijos premjero vizitas Vašingtone po to, kai 2009-aisiais į valdžią Tokijuje atėjo Demokratinė partija.

Balandžio viduryje Šiaurės Korėja mėgino paleisti raketą, tačiau startas nepavyko. Bendroje spaudos konferencijoje su B. Obama Y. Noda pareiškė, kad šis startas sužlugdė diplomatines pastangas išspręsti ginčą dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

JAV, Japonija ir Pietų Korėja spėja, kad minėtas startas buvo užslėptas ilgojo nuotolio raketos bandymas, kuris turėjo pasitarnauti Šiaurės Korėjos branduolinei programai.

Tai tik dar labiau izoliuos Šiaurės Korėją, pabrėžė B. Obama. Anot jo, Pchenjanas žino, kad JAV, Japonija, Pietų Korėja ir kitos šalys regione nori, kad Šiaurės Korėja paisytų tarptautinių normų. Režimas esą taip pat žino, kad jis iš naujų provokacinių akcijų naudos neturės. Provokacijos yra "silpnumo, o ne stiprumo ženklas", kalbėjo JAV prezidentas.

Y. Noda atkreipė dėmesį į tai, kad praeityje po Šiaurės Korėjos raketų technologijų bandymų sekdavo branduoliniai bandymai. Yra "didelė galimybė", kad ir šį kartą taip bus.

Šiaurės Korėja buvo viena pagrindinių B. Obamos ir Y. Nodos pokalbių temų. Abu politikai taip pat susitarė dėl glaudesnio bendradarbiavimo naudojant branduolinę energiją civiliams tikslams bei saugantis nuo kibernetinių atakų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)