Žiemos audra jau užklojo iki 60 cm storio sniegu kai kurias Kanados ir Jungtinių Valstijų šiaurės rytų dalis, skelbia bbc.co.uk.
Pastarosiomis dienomis dėl jos žuvo 16 žmonių, o savaitgalį buvo atšaukta daugiau kaip 3 700 skrydžių.
Jungtinių Valstijų pareigūnai pirmadienį rekomendavo žmonėms likti namuose. Dėl šios priežasties Čikagoje tarp užsidariusių įstaigų buvo ir mokyklos.
Tuo tarpu Niujorko J. F. Kennedy oro uoste sekmadienį iš Toronto atskridęs lėktuvas užlėkė ant kelio ir nuslydo į sniegą.
Per šį incidentą niekas nenukentėjo, bet oro uoste dėl apledėjusių kilimo ir tūpimo takų dviem valandoms buvo nutraukti visi skrydžiai.
Itin žvarbų orą neša poliarinis sūkurys – prieš laikrodžio rodyklę besisukantis šalto, tankaus oro srautas.
Meteorologai teigia, kad Jungtinių Valstijų šiaurėje ir centrinėje dalyje gali būti juntamas net 51 laipsnio pagal Celsijų šaltis.
Pareigūnai perspėjo gyventojus likti namuose – tiek dėl savo pačių saugumo, tiek dėl to, kad keliuose būtų galima valyti sniegą.
Kanados Niufaundlando saloje tūkstančiai žmonių dėl transformatoriaus gaisro, kurį sukėlė stiprus snygis, liko be elektros.
Arktiniai šalčiai
„Darbo savaitės pradžioje nuo aukštutinių vidurio vakarų iki pat vidurinio Atlanto regiono gali įsivyrauti pati žemiausia oro temperatūra per daugelį metų“, - savo pranešime spaudai teigė Jungtinių Valstijų Nacionalinė orų tarnyba.
Šalčio gniaužtus turėtų pajusti Ohajo, Pietų Dakotos ir Ilinojaus valstijos. Tenesyje ir Kentukyje prognozuojami keli centimetrai sniego.
Meteorologijos tarnyba teigia, kad „neįtikėtinai stipri šalto arktinio oro banga“ per šalį risis iki antradienio.
Ji turėtų nukrypti į šiaurės rytus, kur gyventojai iki šiol vaduojasi nuo mirtinų praėjusios savaitės pūgų.
Poliarinis sūkurys gali atnešti pačią žemiausią oro temperatūrą per du dešimtmečius.
„Paskutinis tikrai didžiulis arktinių šalčių proveržis buvo užfiksuotas 1994 metais“, - naujienų agentūra „Reuters“ citavo Nacionalinės orų tarnybos meteorologą Bobą Oravecą.
„Tokie proveržiai kaip šis nevyksta kiekvieną dieną“.
Kanados Toronto mieste ketvirtadienį oro temperatūra buvo nukritusi iki 29 laipsnių šalčio pagal Celsijų, o Kvebeke – iki 38 laipsnių šalčio pagal Celsijų. Tai žemiausia temperatūra šiuose regionuose per mažiausiai du dešimtmečius.
Stiprus snygis užgriuvo JAV valstijas, tarp jų Niujorką, Konektikutą ir Masačusetsą. Pranešama, kad labiausiai nukentėjo Bostonas, kur sniego storis siekia 45 cm.
Pirmadienį mokyklos buvo uždarytos ir Minesotoje, taip pat kai kuriose Viskonsino, Ilinojaus bei Indianos dalyse.
Tuo tarpu Čikagos pareigūnai atšaukė savo sprendimą neuždaryti mokyklų, kai sulaukė kritikos iš pedagogų profsąjungų, praneša naujienų agentūra „Associated Press“.
Futbolo komanda „The Green Bay Packers“ sekmadienį per rungtynes Viskonsine savo gerbėjams žadėjo dalyti karštą šokoladą ir rankų šildykles. Gydytojai sirgaliams patarė apsirengti bent trimis drabužių sluoksniais.
Dėl pūgų mirė 16 žmonių, nurodo „Associated Press“.
Filadelfijoje žuvo vienas druskos saugyklos darbininkas, kai ant jo užgriuvo 30 m aukščio keliams skirtos druskos kalnas. Tuo tarpu Niujorke mirtinai sušalo Alzheimerio liga serganti moteris, išėjusi iš savo namų užmiestyje.
Šeštadienį visose Jungtinėse Valstijose buvo atšaukta apie 1200 skrydžių, o iki sekmadienio vidurio visoje šalyje atšauktų skrydžių skaičius siekė 2500. Beveik pusė jų atšaukta Čikagoje.
„Environment Canada“ perspėjo, kad Ontarijo provincijoje pirmoje savaitės pusėje tikėtini „pavojingai žvarbūs vėjai“.
Kolorade sudužus privačiam reaktyviniam lėktuvui žuvo vienas žmogus
Vienam privačiam reaktyviniam lėktuvui sekmadienį sudužus ir užsiliepsnojus oro uoste, kuris aptarnauja prabangų Kolorado slidinėjimo kurortą Aspeną, žuvo antrasis pilotas, o dar du pilotai buvo sužeisti, pranešė žiniasklaida.
Pitkino apygardos šerifo biuras patvirtino žuvusių ir nukentėjusiųjų skaičių, kai lėktuvas rėžėsi į tūpimo taką Aspeno-Pitkino apygardos oro uoste.
"Lėktuve buvo trys žmonės: vienas žuvo, vienas sužeistas sunkiai, o kitas - lengvai", - šerifo pavaduotojas Ronas Ryanas (Ronas Rajenas) rašo elektroniniame laiške, kurį gavo naujienų agentūra AFP.
Kaip pranešama, žuvo lėktuvo antrasis pilotas - 54 metų Sergio Carranza Brabata (Serchijas Karansa Brabata), Meksikos pilietis. Žiniasklaida taip pat nurodė, kad likę gyvi žmonės irgi buvo pilotai.
JAV federalinės aviacijos administracijos atstovas Allenas Kenitzeris sakė, kad sudužo 22 vietų lėktuvas "Bombardier Challenger 600", atskridęs į Aspeną iš Tusono miesto Arizonoje.
Lėktuvas sudužo mėgindamas nutūpti, A.Kenitzeris patvirtino AFP atsiųstame elektroniniame laiške.
Nuotraukos iš nelaimės vietos, paskelbtose vietos televizijos KUSA tinklalapyje, matomas apvirtęs nuo suodžių pajuodęs lėktuvo korpusas, riogsantis ant apsnigto oro uosto tako.
Nelaimės priežastys dar tiriamos, tačiau tinklalapyje FlightAware.com nurodoma, kad lėktuvas apsuko tris ratus aplink oro uostą, prieš mėgindamas nutūpti.
Aspenas yra populiarus žiemos kurortas, kuriame mėgsta atostogauti garsenybės. Komikas Kevinas Nealonas ir dainininkė LeAnn Rimes paskelbė žinutes socialiniame tinkle "Twitter", kad matė lėktuvo katastrofą.
"Siaubinga lėktuvo avarija čia, Aspeno oro uoste. Sprogo ir užsiliepsnojo leisdamasis. Manau, tai buvo privatus reaktyvinis lėktuvas", - rašo K.Nealonas, labiausiai žinomas dėl savo epizodinio vaidmens juodojo humoro seriale "Piktžolės" (Weeds).
Vėl atšaukta tūkstančiai skrydžių
Jungtinėse Valstijose dėl neįprastų šalčių atšaukti trys tūkstančiai skrydžių, informuoja CNN.
Niujorke oro temperatūra nukrito iki 17 laipsnių šalčio, dienos pabaigoje prognozuojamas 21 laipsnio šaltis.
Čikagoje orai gali atšalti iki 31 laipsnio, pirmadienio rytą mieste buvo užfiksuota 26 laipsnių žemiau nulio temperatūra.
Oro temperatūra valstijose neįprastai žema, o dėl tebesitęsiančio snygio kai kurios valstijos vis dar lieka be elektros.