Kai smailė buvo atsargiai nuleista ir pritvirtinta, pasigirto garsūs darbininkų aplodismentai bei džiaugsmo šūksniai.
„Tai pakankamai nuostabus jausmas“, - sakė projekto vadovas Juanas Estevezas nuo laikinos platformos, esančios ant bokšto stogo, kur jis kartu su kitais darbininkais stebėjo paskutinį statinio užbaigimo etapą.
„Tai milžiniško komandinio darbo vėl atstatant Niujorko miesto kontūrus dangaus fone kulminacija“, - pridūrė J. Estavezas. Jo tvirtinimu, aplinkui buvę darbininkai „netvėrė džiaugsmu“.
Tai buvo baigiamasis smailės pritvirtinimo etapas, mat jos dalys pradėtos kelti ant pastato stogo dar praėjusią savaitę.
408 pėdų (124 metrų) aukščio smailė, sverianti 758 tonas, tarnaus kaip pasaulinio lygio transliavimo antena. Iš jos sklindanti LED lempų šviesa bus matoma už daugelio mylių. Ant viršaus bus pritaisytas signalinis žiburys, skirtas apsisaugoti nuo lėktuvų.
Pritvirtinus smailę, pastatas pasiekė 1776 pėdų aukštį. Taip dangoraižis „One World Trade Center“ tapo aukščiausiu statiniu Jungtinėse Valstijose, ir trečiu pagal aukštį pasaulyje. Vis dėlto statybų ekspertai ginčijasi, ar smailė iš tikrųjų atlieka antenos funkciją – tai esminis skirtumas matuojant pastato aukštį.
Jei neturėtų smailės, „One World Trade Center“ būtų žemesnis už Čikagoje esantį dangoraižį „Willis Tower“, kurio aukštis siekia 1451 pėdas (442 metrus) neskaitant ant jo pritvirtintų antenų. Iki šiol būtent jam priklausė aukščiausio JAV pastato titulas.
Čikagoje įsikūrusi Aukštų pastatų ir miesto planavimo taryba tvirtina, kad antena yra tai, ką galima paprasčiausiai užkelti ant dangoraižio viršaus, o vėliau nuimti. Šiuo atveju, smailė yra pastato architektūrinio projekto dalis.
Numatoma, kad dangoraižis veikti pradės 2014 metais.
Tarp pastato valdytojų yra žurnalų leidėjas „Conde Nast“, Vyriausybės Bendrųjų paslaugų administracija bei organizacija „Vantone Holdings China Center“. Jos suteiks tarptautinėms kompanijoms verslo vietą.