62 metų J. Stein, vidaus ligų gydytoja iš Leksingtono Masačusetse, griežtai kritikavo ir M.Romney, ir prezidentą Baracką Obamą, kurie abu, pasak jos, tapo pernelyg priklausomi nuo korporacijų aukų ir siekia posto šalies piliečių sąskaita.
"Mums reikia tikrų valstybės tarnautojų, kurie klausosi žmonių, o ne korporacijų lobistų, pilančių kampanijos čekius į didelio karo kasas", - sakė J.Stein plojantiems šalininkams viešbutyje "Holiday Inn" Baltimorėje.
"Štai kas atvedė mane į Žaliųjų partiją - vienintelę nacionalinę partiją, kuri nėra nupirkta ir apmokama iš korporacijų pinigų", - pareiškė ji.
J.Stein pripažįsta, kad jos kandidatūra yra labai rizikinga. Vis dėlto ji pažymi, kad vis daugiau žmonių reiškia nusivylimą dviem didžiosiomis politinėmis partijomis ir kaip to nusivylimo pavyzdį pateikia judėjimą "Occupy Wall Street" ("Užimk Volstritą").
J.Stein užsitikrino 193,5 delegato paramą, o komikė Roseanne Barr, kuri nedalyvavo, - 72 delegatų paramą.
J.Stein viliasi, kad partija įgis teisę dalyvauti balsavime bent 40-yje valstijų, tačiau kol kas šis skaičius yra 21.
J.Stein taip pat pažymi, kad Žaliųjų partija pirmą kartą per savo 11 metų istoriją įgijo teisę į federalines rinkimų lėšas.
J.Stein pastarąjį dešimtmetį siekė postų Masačusetse. Per 2002-ųjų varžybas su M.Romney ji gavo tik 3 proc. balsų.
Ji sako, jog nesijaudina, kad net mažas balsų kiekis vienoje valstijoje gali pakreipti pusiausvyrą B.Obamos nenaudai.
Daugelis Žaliųjų partijos kandidato Ralpho Nadero pasirodymą Floridoje 2000 metais vertina kaip didelį veiksnį, prisidėjusį prie demokrato Alo Gore'o pralaimėjimo respublikonui George'ui W.Bushui.
"Tildydamas visuomenės intereso balsą, demokratijos negausi", - pareiškė J.Stein.