Dėl šio pagrobimo įtariami sukilėlių lyderiui Abd al Khaliqui al Huthi ištikimi kovotojai, pernai rugsėjį užėmę Saną, pridūrė pareigūnas.
„Ginkluota grupė Hadoje (pietiniame Sanos rajone) įrengė patikros postą ir pagrobė (Ahmedą Awadą bin) Mubaraką su jo partneriais“, – sakė pareigūnas, dirbantis nacionalinio dialogo sekretoriate.
A.A.bin Mubarakas yra nacionalinio dialogo politinei pereigai generalinis sekretorius; ši pareigybė įsteigta po buvusio prezidento Ali Abdullah Saleho atsistatydinimo 2012 metais po kruvino metus trukusio sukilimo.
Jis buvo „išvežtas į nežinomą vietą“, sakė AFP šaltinis, pridūręs, kad pagrobėjai „yra įtariami Huthi sukarintos grupės nariai“.
Iš Pietų Jemeno kilęs A. A. bin Mubarakas buvo vienas iš atstovų dialoge su Pietų judėjimu, siekiančiu buvusio nepriklausomo regiono autonomijos arba atsiskyrimo.
A. M. Hadi spalį pasiūlė jam tapti premjeru, bet A.A.Mubarakas atsisakė to posto, kai tam griežtai pasipriešino husiai ir A. A. Saleho partija „Visuotinis liaudies kongresas“.
Daugelio nuomone, A. A. Salehas palaiko husių sukilėlius.
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba lapkritį paskelbė sankcijas A. A. Salehui ir dviem sukilėlių lyderiams dėl keliamos grėsmės taikai.
A. A.Mubarako pagrobimo išvakarėse vienas iš dviejų husių, kuriuos A. M.Hadi praeitų metų pabaigoje paskyrė savo patarėjais, paskelbė atsistatydinantis, nes jo patarimai buvo ignoruojami.
„Pastaraisiais mėnesiais padariau viską, ką galėjau, mėgindamas pasiekti susitaikymą tarp (husių) sukilėlių, prezidentūros ir vyriausybės“, – penktadienį socialiniame tinkle „Facebook“ parašė patarėjas Salehas al Sammadas .
„Mėginau patarti prezidentui ir vyriausybei, kad reikia nuraminti sukilėlius, imantis konkrečių priemonių stiprinti pasitikėjimui, kad rimtai stengiamasi kurti valstybę, kovoti su korupcija ir nutraukti politinę monopoliją ..., bet mano patarimai krito į kurčias ausis“, – pabrėžė jis.
Užėmę sostinę, husiai toliau veržėsi į sunitiškus regionus į pietus nuo Sanos, kur susidūrė su įnirtingu pasipriešinimu. Dalis prieš husius sukilusių sunitų yra „al Qaeda“ šalininkai.
Šie neramumai padidino susirūpinimą, kad Jemenas, besiribojantis su naftos turtinga Saudo Arabija ir esantis prie svarbaus laivybos maršruto, jungiančio Sueco kanalą ir Persijos įlanką, gali virsti žlugusia valstybe, panašia į Somalį.
A. M. Hadi sunkiai sekėsi įtvirtinti savo valdžią, kai husiai užėmė Saną.
Pirmadienį husiai paleido vieną aukštą žvalgybos pareigūną, kurį jie laikė ilgiau negu dvi savaites, pagrobę iš jo namų Sanoje. Generolas Yahia al Marrani (Jahija Maranis), vidaus saugumo departamento žvalgybos tarnybos vadovas, buvo paleistas tarpininkaujant kaimyniniam Omanui, sakė vienas saugumo pareigūnas. Generolo pagrobime gruodžio 25 dieną dalyvavo apie 20 husių kovotojų.