„Delta“ atmaina, kuri iš pradžių buvo aptikta Indijoje, JK sukėlė sergamumo šuolį ir šalyje buvo pradėta kvestionuoti, ar nuo birželio 21 dienos bus įmanoma atšaukti socialinės distancijos apribojimus.
Nauji Anglijos visuomenės sveikatos agentūros duomenys „rodo, kad „Delta“ atmaina yra siejama su maždaug 60 proc. padidėjusia infekcijos perdavimo namų ūkiuose rizika“, lyginant su „Alpha“ atmaina, pirmą kartą aptikta Kente, pietryčių Anglijoje.
Kento atmaina sausį sukėlė infekcijų šuolį, privertė šalį įvesti trijų mėnesių trukmės karantiną ir privedė ligonines iki jų pajėgumų ribų.
Reaguodama į tai, vyriausybė paspartino vakcinacijos kampaniją ir iki šiol abiem dozėmis jau paskiepijo beveik 29 mln. suaugusių gyventojų, o viena doze – beveik 41 mln. žmonių.
Ketvirtadienį šalyje buvo patvirtinti 7 393 COVID-19 atvejai. Toks lygis buvo neregėtas dar nuo vasario mėnesio. Daugiau kaip 90 proc. infekuotųjų buvo diagnozuotas užsikrėtimas „Delta“ atmaina, nurodė vyriausybė.
Tačiau ligoninėje dėl infekcijos gydomų žmonių skaičius išlieka nedidelis ir ketvirtadienį buvo kiek didesnis nei 1 000. Sveikatos apsaugos ministras Mattas Hancockas teigė, kad daugelis pacientų nebuvo pasiskiepiję kurios nors šalyje naudojamos vakcinos nuo COVID-19 doze.
Vyriausybės teigimu, tai rodo, kad vakcinacijos programa sušvelnina „Delta“ atmainos poveikį, ir paragino visuomenę skiepytis abiem vakcinos dozėmis.
JK nuo pandemijos pradžios COVID-19 aukomis iš viso tapo 127 867 žmonės. Tai didžiausias mirčių nuo šios ligos skaičius Europoje.
Vadovaujantis dabartiniais vyriausybės planais, Anglijoje ketinama nuo birželio 21 dienos atšaukti susibūrimams taikomas taisykles, leisti organizuoti dideles vestuvių šventes ir vėl atverti naktinius klubus.
Tačiau pareigūnai anksčiau pabrėžė esą pasirengę pakeisti šią datą, jei pasikeis epidemiologinė situacija. Sprendimą numatoma priimti kitą savaitę.