Paklaustas konservatorių parlamento nario, kada JK imsis tiesioginių veiksmų, siekiant grąžinti iš Prancūzijos atplaukiančias valtis, B. Johnsonas pasmerkė „žiaurų gangsterių, nusikaltimų organizatorių“, organizuojančių keliones, elgesį.
Jis sakė, kad jie ima pinigus iš „beviltiškai išsigandusių žmonių“, kad išgabentų juos į „labai labai pavojingą kelionę“ per vieną judriausių pasaulyje laivybos kelių.
Vyriausybė pranešė, kad rekordinis žmonių skaičius – 828 – kirto Lamanšą per vieną rugpjūčio pabaigos dieną, nes prekiautojai žmonėmis naudojosi palankiu oru.
Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad pirmadienį atvyko 785 migrantai – tai yra antras pagal dydį vienos dienos skaičius šiais metais.
Didėjantis laivų skaičius daro vis didesnę gėdą vyriausybei, kuri ne kartą pažadėjo užkirsti kelią atvykėliams ir sugriežtinti sienų kontrolę po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos.
B. Johnsonas gyrė vidaus reikalų ministrę Priti Patel už tai, kad ji sprendžia problemą „geriausiu įmanomu būdu, t. y. užtikrinant, kad jie nepaliktų Prancūzijos krantų“.
Prancūzija, bendradarbiaudama su JK, savo pakrantėse padvigubino policijos pareigūnų skaičių ir užkirto kelią daugiau nei 10 tūkst. bandymų išplaukti.
BBC pranešė, kad P. Patel davė leidimą šalies pasienio pajėgoms apgręžti migrantus gabenančius laivus, kad šie nepasiektų JK.
Parlamentarai nagrinėja vyriausybės siūlomus teisės aktus, dėl kurių atvykusiems į JK būtų sunkiau pasilikti paprašant prieglobsčio. Priešingai, sąmoningai be leidimo atvykti į JK būtų nusikalstama veika.
B. Johnsonas sakė, kad migrantai turėtų „suprasti, kad jiems nelegalus atvykimas į šalį brangiai kainuos“.