Dešimt tų kalinių buvo nuteisti už terorizmą, o dar penki – dėl „siaubingų“ nusikaltimų, įskaitant išžaginimą, valstybinei naujienų agentūrai „Petra“ sakė Mahmudas al Momani.

Visi jie buvo Jordanijos piliečiai. Nuteistiesiems mirties bausmė buvo įvykdyta Svakos kalėjime į pietus nuo sostinės Amano.

2005-aisiais karalius Abdullah II sakė, kad Jordanija siekia tapti pirmąja Artimųjų Rytų šalimi, atsisakiusia mirties bausmės, sekdama daugumos Europos valstybių pavyzdžiu.

Teismai ir toliau skyrė nuteistiesiems mirties bausmes, tačiau jos nebuvo vykdomos.

Tačiau visuomenė reiškė nepasitenkinimą dėl tokios politikos augančiu nusikalstamumu, ir 2014 metų gruodį šalyje buvo pakarti 11 vyrų, nuteistų dėl nužudymų. Šį žingsnį itin stipriai kritikavo žmogaus teisių grupės.

Pasipiktinimas dar labiau išaugo po lakūno Muazo al Kassasbeh žiauraus nužudymo. 2014 metų gruodį džihadistai sučiupo Jordanijos naikintuvo pilotą, kai jo lėktuvas nukrito Sirijoje, ir sudegino jį gyvą.

Kitų metų vasarį internete paskelbtas šiurpus vaizdo įrašas, kuriame esą matoma, kaip pilotas gyvas sudeginamas metaliniame narve, smarkiai įsiutino visuomenę.

Netrukus po to Jordanijoje buvo pakarti du žmonės, nuteisti už teroristinius nusikaltimus, o viena iš jų buvo Sajida al Rishawi.

2005-aisiais ji planavo tapti mirtininke sprogdintoja per atakas prabangiuose Amano viešbučiuose, organizuotose „Islamo valstybės“ pirmtakės – „al Qaeda“ teroristų tinklui priklausiusios Irako ekstremistų grupuotės, tačiau tąkart jų sprogmenys nedetonavo.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)